Φροντίδα Αγόρασα καθρέπτη για το κοκατίλ μου

Νίκος Σ

PB New Member
Εγγραφή
2 Απρ 2020
Μηνύματα
19
Πόλη
Χανιά
Γειά σας, αγόρασα σήμερα το πρωί ένα καθρέπτη για το κοκατίλ μου και απο τοτε που το εβαλα μεσα στο κλουβί κοιταζοταν και αρχισε και κελαίδουσε και εκανε διάφορους ηχους ενω δεν τον ειχα ξανακούσει να τους κάνει και ανοιγωκλεινε το ράμφος του. Τωρα εχει παει 8 ηωρα και δεν έχει ξεκολλήσει απο εκει μιλαμε για μεγάλο έρωτα ουτε καν που τον ενδιαφέρει για εμένα😂 Δείτε τις φωτο κάτω
 

Συνημμένα

  • IMG_20200404_195420 (1).webp
    IMG_20200404_195420 (1).webp
    131 KB · Προβολές: 25
  • IMG_20200404_195531 (1).webp
    IMG_20200404_195531 (1).webp
    149,7 KB · Προβολές: 25
αγόρασα σήμερα το πρωί ένα καθρέπτη για το κοκατίλ μου
Καλησπέρα, δεν είναι η καλύτερη ιδέα ο καθρέπτης στο κλουβί, θα σου πρότεινα να τον βγάλεις άμεσα.
Δες ένα παλαιότερο θέμα:
https://community.petbirds.gr/threads/Κάνουν-τα-καθρεφτάκια-για-παπαγάλους.10412/#post-106028

Να το χαίρεσαι!
 
Καλησπέρα, δεν είναι η καλύτερη ιδέα ο καθρέπτης στο κλουβί, θα σου πρότεινα να τον βγάλεις άμεσα.
Δες ένα παλαιότερο θέμα:
https://community.petbirds.gr/threads/Κάνουν-τα-καθρεφτάκια-για-παπαγάλους.10412/#post-106028

Να το χαίρεσαι!
Ευτυχώς που το ανεφερατε σύντομα, θα το βγάλω τον καθρέπτη σίγουρα(κρίμα ηταν πολυ γλυκό) ευτυχώς δεν πέταξα το ταμπελακι να του παρω κανένα παιχνίδι😉
[automerge]1586022030[/automerge]
Συμφωνώ με το Γιάννη. Καλύτερα να το αφαιρέσεις άμεσα.
Το αφαίρεσα ευχαριστώ για την συμβουλή😉
 
Νικο οταν θελεις να παρεις κατι να ριχνεις εδω καμια ερωτηση για να παιρνεις γνωμες!
Εντάξειι την επόμενη φορά θα ρωτήσω τις γνώμες σάς 😉👌
 
Πόσο όμορφο πουλάκι! Κι εγώ του είχα καθρέφτη και είχε κόλλημα μεγάλο σε κάποια φάση θύμωνε δεν ήθελε να τον πάρω απ το κλουβί στο χέρι μου.. Εκεί χάλασε η δουλεια κ τον έβγαλα.σε 2 μέρες τον ξέχασε ευτυχώς κ επανήλθε στην προηγούμενη συμπεριφορά του! Η το χαίρεσαι!
 
Καλύτερα να τον βγάλεις γιατί έχω ακούσει ότι γίνονται επιθετικά τα παπαγαλάκια αν τους βάλεις καθρέπτη.
Ναι και είναι αλήθεια εχει γίνει λίγο ποιο επιθετικός, ομως το αφαίρεσα
[automerge]1586082737[/automerge]
User23658 είπε:
Πόσο όμορφο πουλάκι! Κι εγώ του είχα καθρέφτη και είχε κόλλημα μεγάλο σε κάποια φάση θύμωνε δεν ήθελε να τον πάρω απ το κλουβί στο χέρι μου.. Εκεί χάλασε η δουλεια κ τον έβγαλα.σε 2 μέρες τον ξέχασε ευτυχώς κ επανήλθε στην προηγούμενη συμπεριφορά του! Η το χαίρεσαι!
Ευχαριστω πολυ ναι και εμένα δεν μου δίνει σημασία και δεν θέλει να το ακουμπάω γιαυτό τον αφαίρεσα😉
 
Αχ αυτοί οι καθρέπτες, έρωτα παθαίνουν, δεν τολμούσα να τον ακουμπησω, στο μεταξύ χθες ήταν ελεύθερος και είδε τον δικο μου που έχω στο δωμάτιο μου για δική μου χρήση και μόλις μπήκε πίσω στο κλουβί τον έπιασε μελαγχολία κ συνεχίζεται κ σημερα...
Περαστικά μας 😝
 
Back
Top