Ασθένειες Αδιάθετος καναρινάκος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kiveli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Kiveli

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαϊ 2016
Μηνύματα
68
Πόλη
Κέρκυρα
Καλημέρα σε όλους. Εχω έξι πανέμορφα πουλιά. Το γηραιοτερο όλων ο τουιτης μου. Απο χτες το βράδυ κοιμάται συνεχώς. Και ενώ δεν με άφηνε ποτέ να τον αγγίζω σήμερα με άφησε να τον πιάσω.φαίνεται πολύ αδύναμος. Δεν τρώει. Και παρατήρησα οι κουτσουλιες του είναι άσπρες γαλακτερες. Του έδωσα νερο με μια μπατονετα και ήπιε ευτυχώς. Το μήλο λίγο ακούμπησε αλλά δεν έχει όρεξη μονο γίνεται μπαλίτσα και κοιμάται. Η ηλικία του είναι 7ετών πατέρας δύο αγοριών και τρέφεται με σπόρους συσκευασμενους αυγοτροφη σπιτική φρούτα λαχανικά. Διάβασα για σκορδονερο που κάνει και για αντιβιοτικό. Παρακαλώ για τη γνώμη σας. Ευχαριστώ.
 
διάβασα για σκορδονερο που κάνει και για αντιβιοτικό
Ασφαλώς και όχι.
Ο φίλος σου χρειάζεται ιατρική βοήθεια και όχι ημίμετρα.
Καλό το σκορδόνερο... Βοηθάει, καλό το τσάι βοτάνων που επίσης βοηθάει στη διατήρηση καλής υγείας και ισορροπίας στον οργανισμό του πτηνού.
Δεν τρώει. Και παρατήρησα οι κουτσουλιες του είναι άσπρες γαλακτερες
Αυτό που περιγράφεις όμως εδώ χρειάζεται γιατρό... επειγόντως.
 
Στη Κέρκυρα δυστυχώς δεν γνωρίζω κανέναν πτηνιατρο.

Ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση πάντα με βοηθάτε με τα πουλιτσια μου. Θα ψάξω μήπως βρω κάποιον γιατρό εκτός Κέρκυρας έστω και Δια τηλεφώνου.
 
Έβγαλα τις φώτο τώρα προσπαθώ να τις μικρύνω. Βρήκα μια αράχνη στο κλουβί του λέτε να υπάρχει περίπτωση να τον τσίμπησε;
 
Μόλις πέθανε μέσα στο χέρι μου. Είμαι πολύ λυπημένη. Δυστυχώς ήταν πολύ γρήγορη εξέλιξη. Σας ευχαριστώ πολύ.
 
Λυπάμαι Κυβέλη. Πόσες μέρες ήταν έτσι;
 
Δεν το περίμενα τόσο γρήγορα. Πραγματικά είμαι πολύ λυπημένη.χτες το απόγευμα ξεκίνησε να κάθεται στον πάτο του κλουβιού.
 
Back
Top