Γενικά Αερίζονται τα πουλιά;

ΑΓΓΕΛΟΣ2

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2008
Μηνύματα
2.384
Πόλη
Βόλος
λοιπον... Ισως να ειναι χαζη η ερωτηση και συγνωμη αλλα μου γεννιθηκε αυτη η απορεια... Τα πουλια αεριζονται; Καταλαβατε τι ενοω ε; Και παλι συγνωμη απλα χαζη απορεια...
 
Η απάντηση Άγγελε ειναι πως ναι αλλα οχι συχνα. Τα αερια δημιουργουνται απο την παραμονη των τροφων στα εντερα. Τα πουλια ξεφορτωνονται πολυ γρηγορα τα "αχρηστα" προϊόντα του μεταβολισμού τους και συνηθως δεν προλαβαινουν να δημιουργηθουν αερια. Εξαρταται και απο τη διατροφη τους και την ευασθησια του καθε οργανισμου. 😉

p.s. συνηθως οτι ειναι να βγει, βγαινει μαζι με την κουτσουλια.
 
Νομιζω πως ειναι λογικο να συμβαινει κι'αυτο, οπως σ'ολους τους υπολοιπους ζωντανους οργανισμους, που εχουν στομαχι, εντερα κτλ
 
σοβαρα...
ααα σωστο αυτο που λες γιατι καθε τρεις και λιγο "αδιαζουν"...
ευχαριστω φοιβο...
 
Παιδια συγνωμη αλλα εγω νομιζω πως... Εχω ακουσει ακομη και ηχο..:D

Δηλαδη οχι νομιζω... Ειμαι σιγουρη.
 
συγνωμη αν και το θεμα ειναι λιγο λεπτο αλλα. Γεωργια τι ηχο εχεις ακουσει βρε.. Απο τα πιγκουινακια... Να ελεγες απο κανενα μακαο.. Ενταξη...
 
p.s. συνηθως οτι ειναι να βγει, βγαινει μαζι με την κουτσουλια.

Αγγελε, γινεται οπως λεει παραπανω ο Ανεστης...

Δεν μπορω να γινω πιο..."λεπτομερης". 😉 γιατι θα ξεφτυλιστουμε, αλλα και απο τα πιγκουινακια και απο το παπαγαλακι...😛.
 
οκ... Οτι ηθελα να μαθω το εμαθα...
εμενα ή τα δικα μου ειναι ευγενικα ή εγω κουφος...
 
παιδια και εμενα μου λυσατε την απορια που ντρεπομουν να ρωτησω..
γιατι ενα βραδυ ακουσα κατι και δεν ηξερα αν ηταν θορυβος απο τον πιπικο
η μιμηση τυχον θορυβου που εχει ακουσει παρεπιπτοντος...
 
Εγω παλι δεν εχω ακουσει τιποτα για την ωρα και τον εχω 24 ωρες το 24ωρο μεσα μαζι μου...
Αλλα καποτε που ειχα σκιουρακι καθε, μα καθε βραδυ μεσα στο σπιτακι του ακουγες... Το θορυβο...
 
εμένα τα πουλιά μου έχουν "τρόπους"😛, ποτέ δεν αερίζονται όταν είμαστε εμείς μπροστά!:D
 
Back
Top