Φροντίδα Αεροπορικό ταξίδι με τα παπαγαλάκια

Andria1019

PB New Member
Εγγραφή
20 Μαρ 2023
Μηνύματα
2
Πόλη
λεμεσος
καλησπέρα στην ομάδα,

έγω τον τελευταίο ένά χρόνο αγορασα 2 παπαγαλακια τα οποία τα έχω μεγαλώσει και είναι η καλύτερη παρέα.

πρόκειται να ταξιδέψω τον μάιο και θέλω να τα πάρω μαζί μου πάση θυσία.

σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποια εταιρεία αεροπορική. ηξερα για agean αλλά ξέρω ότι άλλαξε πολιτική τα τελευταία 3 χρόνια.

ευχαριστώ πολυ
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
καλησπέρα στην ομάδα,

έγω τον τελευταίο ένά χρόνο αγορασα 2 παπαγαλακια τα οποία τα έχω μεγαλώσει και είναι η καλύτερη παρέα.

πρόκειται να ταξιδέψω τον μάιο και θέλω να τα πάρω μαζί μου πάση θυσία.

σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποια εταιρεία αεροπορική. ηξερα για agean αλλά ξέρω ότι άλλαξε πολιτική τα τελευταία 3 χρόνια.

ευχαριστώ πολυ




Καλησπερα @Andria1019 Απο κυπρο προς ποια χωρα?

Το θεμα ειναι ιδιαιτερα περιπλοκο
Δες και ενα παρομοιο θεμα απο ελλαδα προς Αμερικη με πολλα ενδιαφεροντα σημεια


Δεν ξερω τι ισχυει στην Κυπρο σχετικα με τα συνοδευτικα εντυπα που θα πρεπει να εχεις.
Αλλα την ερευνα πρεπει να την κανεις εσυ με την βοηθειατου ταξιδιωτικου πρακτορειου,Ειναι ιδιαιτερο θεμα οταν εχεις πουλια χωρις δαχτυλιδι.
σας παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάποια εταιρεία αεροπορική. ηξερα για agean αλλά ξέρω ότι άλλαξε πολιτική τα τελευταία 3 χρόνια.
Με τετοια μορφη ερωτησης καταλαβαινεις οτι δεν θα ηταν δυνατο να την απαντησει καποιος .Καλα αποτελεσματα στην ερευνα
 
Θα πρέπει να επικοινωνήσετε με την εταιρεία που επιθυμείτε να ταξιδέψετε . Σε αεροπορικό ταξίδι χρειάζεται σίγουρα πιστοποιητικό υγείας το οποίο το εκδίδει πτηνιατρος κτηνίατρος ! Το χωρίς δαχτυλίδι όμως νόμιζα θα σας δημιουργήσει πρόβλημα
[automerge]1679352317[/automerge]
@φιλομαθης καλε που γράφει ότι θα ταξιδέψει από Κύπρο ;;😂
 
@Ιβαν
1679353331341.png
Επισης στα links που παρεθεσα με ενα γρηγορο ψαξιμο τωρα απο εταιρειες , eu site και το παλιοτερο αρθρο για υπερατλαντικο pets αναφερονται οπως θα διαβασατε σε σκυλους και γατες με ορια μεγεθους προφανως.Οχι πτηνα.
 
@Ιβαν Με location Λεμεσο στο profile και αναφορα σε αεροπορικο ταξιδι , υπερβολικα αοριστα και γενικα, τι να υποθεσει καποιος? Οτι θα πεταξει απο αθηνα ? :-) Εκτος αν δεν προσεξατε το location :-)
 
η aegan δεν αφήνει η πάντως ότι και να κάνεις . το ρώτησα προχθές
 
  • Συμφωνώ
Αντιδράσεις: Sissy
Back
Top