Αηδονι mp3

... Παιδια :D !

:Dειχα την ευτυχια να βρω 105 ΜΒ με ηχους πουλιων!
 
Ευα μου σε ευχαριστώ για τα υπέροχα ακούσματα! Είναι γνωστή η αδυναμία που έχω στο αηδόνι! Πραγματικά με ταξίδεψες...

Να προσθέσω απλά και μόνο ενημερωτικά οτι ο πρώτος ήχος προέρχεται από Τσιχλαηδόνι, ένα πουλί της Β. και Κεντρικής Ευρώπης που ειναι περαστικό από την χώρα μας κατά τους Ανοιξιάτικους μήνες, μοιάζει αρκετά με το κοινό Ελληνικό αηδόνι, εχει λίγο πιό μουντά χρώματα, και φωλιάζει και αναπαράγεται σε δάση, πάρκα, ρεματιές και πυκνούς θάμνους!
 
..
... Να προσθέσω απλά και μόνο ενημερωτικά οτι ο πρώτος ήχος προέρχεται από Τσιχλαηδόνι,...

τι αυτι εχεις κοριτσι μου!
μπραβο που τα ξεχωριζεις!:D
μακαρι κ γω, να μπορω καποτε!
 
Μαλλον το καταλαβε απο το ονομα του αρχειου mp3 και οχι απτο ακουσμα. Οπωσ και να χει τα συγχαρητηρια μου μαζι με την εκπληξη μου, σηνηθως οι γυναικες δεν καταλαβαινουν αυτο το χομπι.
 
Μαλλον το καταλαβε απο το ονομα του αρχειου mp3 και οχι απτο ακουσμα. ...

😀 μαλλον😛
εγω παντως θα θελα να τα ξεχωριζω με το αυτι!:D
αν μπορουσα κ να καταλαβω τι λενε τα...ζωα
θα ημουν απολυτως ευτυχισμενη! 🙂
 
Ο καθηγητής Ορνιθολογίας στο τμήμα μου έχει ένα κασετοφωνάκι με καμιά 400αριά ήχους πουλιών και τους ξεχωρίζει όλους!😱
 
Μαλλον το καταλαβε απο το ονομα του αρχειου mp3 και οχι απτο ακουσμα. Οπωσ και να χει τα συγχαρητηρια μου μαζι με την εκπληξη μου, σηνηθως οι γυναικες δεν καταλαβαινουν αυτο το χομπι.
Γιασου BILL πεςμου απο πιο μερος της βεροιας εισαι. Εγω μπορει να μενω στη Ροδο αλλα εχω φαει 27 χρονια στο πλατανο Ημαθιας πιστευω να ξερεις που ειναι αυτο το χωριο...
 
Back
Top