Γενικά Αθλιο πετ σοπ

σωκρατης 93

PB New Member
Εγγραφή
7 Μαρ 2009
Μηνύματα
56
Πόλη
Αθήνα
Σημερα κατεβηκα στην Αθήνα και, μιας και με γοητευουν τα ζωα και ιδιαιτερα οι παπαγαλοι, ειπα να (ξανα)περασω απο ενα μεγαλο πετ σοπ στην Αθήνας. το 60% των πουλιων ειναι μαδημενα και αρρωστα. υπαρχουν πουλια απο δυο και τρεις διαφορετικες ηπειρους στο ιδιο κλουβι. Οι κονουρες ηταν γκρι απο το καυσαεριο, ο σενεγαλης παρολο που ηταν μωρο δεν εχριζε φροντιδας και εμοιαζε αρρωστος. μη μιλησω για τα κοκατου και τους αμαζονιου που ειχαν απωλεσει το 30% του φτερωματος τους.☹ μεγαλη οργη μου προκαλεσε το γεγονος, οτι ενας scarlet macaw μιλαμε για τεραστιο πτηνο ηταν μαδημενο και τοποθετημενο σε ΓΥΑΛΙΝΟ ''κλουβι'' μικροτερο απο σπιρτοκουτο. Τα ζωα ηταν λυπημενα και εβγαζαν φωνες απελπισιας. Πρεπει οπωσδηποτε κατι να γινει😡 ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΙΤΕ 😡
 
αυτα συνβαινουν κ στη χαλκιδα, δν μπορεις να κανεις κ κατι
 
Εχουν γινει πολλες φορες γι αυτο το αθλιο πετ σοπ. Ειναι να πας να τα αφησεις ολα ελευθερα. Και τι βνα σου κανει;Να σου φερει την αστυνομια;

Κανε μια αναζητηση στο GOOGLE γραφοντας πετ σοπ στην Αθήνας και δες τι θα σου βγαλει. Εχουν γινει απειρες καταγγελιες σ αυτο το πετ σοπ αλλα μαλλον εχει καποιο κονε ο ιδιοκτητης και δεν γινεται τιποτα. Εχουμε κι ενα μελος εδω που δουλευε εκει και εχει να σου πει τι εκαναν στα ζωα απο πρωτο χερι. Τους εδιναν λεξοτανιλ για να τα πουλανε για ημερα. 😡😱
 
αυτο ειναι σιγουρο παντα εχουν κονε γιαυτο κ καταγγελια να κανεις τιποτα δν θα γινει
 
😱δεν το πηστεύω, γίνοντε τέτοια πράγματα;😡ενήλικη να ήμουνα κ θα τους έδειχνα εγω, αυτοί δεν υπολογίζουν τίποτα😡
 
εχω δει κ πιο αθλια πραγματα παραδειγμα καναρινια να τρωνε ψοφια καναρινι
 
ρε παιδια ειναι διπλα στο δημαρχειο. ελεος. εδω που τα λεμε θα επρεπε καποιος να μπει σαν κουκουλοφορος και να παρει τα ζωντανα απο εκει, να τα μεταφερει σε κανενα αλλο πετ σοπ. μα, μαδημενο macaw? λυπαμαι να τα βλεπω
 
αυτο ειχε συνβει πριν απο 5 χρονια, πηγα σαυτο το μαγαζι κ του ζητησα να μου δωσει καποια αρωστα πουλια που ειχε για πεταμα κ τα πηρα εγω κ ζουνε ακομα κ ειναι υγιεστατα τωρα
 
αν τον ξερεις ναι. Μπορεις να ζητησεις εσυ τα αρωστα κ να δωσεις καποια λεφτα
 
Δεν νομιζω τοι τα δινει ετσι τα αρρωστα.Αμα ειναι ετσι πρεπει να τα δωσει ολα γιατι ολα τα πουλια εκει ειναι αρρωστα.
 
ολα αρρωστα ειναι σωστα, ειναι λιγοι που το κανουν αυτο να τα δινουν τα πουλια
 
Back
Top