Ασθένειες Αιμα στα φτερα στο κοκατιλ

completed-dafni

PB New Member
Εγγραφή
10 Ιουλ 2009
Μηνύματα
20
Πόλη
Ξάνθη
απο τα 2 κοκατιλ μου το θηλυκό είχε αίμα στα φτερά! Κ στα 2 περιπου στο ιδιο υψος (κοιτώντας το απο το πλάι στο κεντρο)... Τι μπορει να είναι;
 
Δεν ξέρω... Εμένα έχει κάτι σαν αίμα κάτω από την ουρά... Αλλά δεν ξέρω τι είναι και ανησυχώ...☹
 
θα παω στο pet shop να μου το δει! Θα ενημερωσουμε κ εδω.. Απλα μηπως ξερετε σε τι μπορει να οφείλεται! Παιζει ρολο που αλλαξε περιβάλλον;
 
Αν θες να σου πουν τι ακριβώς είναι πήγαινε σε πτηνίατρο... Θα σου εξηγήσει καλύτερα κάποιος ειδικός...)
 
Τα έχεις και τα δύο μαζί; Πότε είδες για πρώτη φορά το αίμα;
 
Το βραδυ οταν κοιμουνται τα σκεπαζεις; Τους εχεις ενα μικρο φωτακι αναμμενο; Τα κοκατιλ τρομαζουν και χτυπιουνται στον υπνο τους (night fligts) μηπως τραυματιστηκαν απο κατι τετοιο;
 
όλα καλά! Τελικά μάλλον ήταν 2 αρσενικά οποτε μπορεί να έπαιξε μια μικρή μάχη μεταξύ τους! Πήρα ένα θηλυκό k ο αρσενικός είναι μες στην καλή χαρά πια!
 
Αν προκειται για λιγο αιμα στις βασεις των φτερων, αυτο μπορει να οφειλεται και στο τραβηγμα που κανει το ιδιο με το ραμφος του, κατα την περιποιηση του πτερωματος. Μου εχει τυχει το ιδιο στο καναρινι μου...
Αν ομως εχει περισσοτερο αιμα, τοτε μαλλον ειναι καμια μαχη οπως ειπες κι εσυ...
 
Back
Top