Γενικά Αιχμαλωσία Πουλιών: Σωστό ή Λάθος;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης zxvt
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

zxvt

PB Member
Εγγραφή
27 Ιαν 2008
Μηνύματα
328
Πόλη
Φλώρινα
Πριν αποφασίσω να μοιραστώ τον χώρο και τον χρόνο μου με δύο αξιαγάπητα πουλάκια προβληματίστηκα για την ηθική πλευρά της αιχμαλωσίας...
(Καθώς και σχετικά... Πρόσφατα:) για το ποια είδη "επιτρέπεται" να αιχμαλωτίζονται και ποία όχι...)
Τι έπρεπε να κάνω; ''Παίρνω ένα πουλί το τοποθετώ σε ένα κλουβί και αισθάνομαι καλά ή υπερασπίζομαι την ιδέα της ελευθερίας και το αναφαίρετο δικαίωμα που έχει κάθε πλάσμα σε αυτή;''
Η κατάθεση της άποψης σας μπορεί να με βοηθήσει "να βρω την άκρη".Ίσως και κάποιους από εσάς!
 
εφη ο καθε ανθρωπος εχει τα πιστευω του και της αποψεις του σε αυτο το θεμα θα παραθεσω μονο τη δικια μου, τα πουλια θελουν αγαπη για να εχεις πουλια πρεπει να εχεις αγαπη να τους δωσεις και φυσικα τα πουλια που εχουν γεννηθει στην αιχμαλωσία σιγουρα δεν μπορουν να επιβιωσουν ελευθερα βγαλε συμπερασμα μονη σου για τα πρεπει





φιλικα ανδρεας
 
kristhegreek, ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια βλέπω ότι θέμα αναπτύσσεται αρκετά στο "καρδερίνες άγριες ή εκτροφής" θα το μελετήσω και θα γράψω και 'γω τη δική μου άποψη εκεί.
 
Back
Top