Αναπαραγωγή Ακόμη ένα δικό μου βίντεο με πυρωμένη καρδερίνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης νικ1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

νικ1

PB Member
Εγγραφή
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
81
Πόλη
Γιαννιτσά
συγνωμη για την εικονα απλα δεν ειχα ρυθμηση σωστα την καμερα. Δειτε τη κανει μια καρδερινα οταν ειναι πυρωμενη
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
πω πω τουρμπο εχει γινει η καρδερινα σου να την χαιρεσε καλους απογονους να εχεις.
 
Πω απο οτι καταλαβαινω εχεις κανει φοβερη προετοιμασια. Μπραβο.Αντε και καλους απογονους.
 
Στην κυριολεξία (στο φτερό) :D άντε και καλους απογόνους.
 
Νίκο πες μας δύο λόγια για την προετοιμασία αν θέλεις…

  • Πότε έβαλες το ζευγάρι μαζί;
  • Είχες χώρισμα και για πόσο καιρό; Αν ναι, πότε το αφαίρεσες;
  • Έκανες ξεχωριστή - διαφορετική προετοιμασία (διατροφική) για κάθε ένα πουλί του ζευγαριού; Τι είδους προετοιμασία έχεις κάνει;
  • Τι συνθήκες επικρατούν στο χώρο (διάρκεια φωτός, θερμοκρασία);
  • Έχει οπτική επαφή με άλλα πουλιά το ζευγάρι;
  • Το υλικό φωλιάς που βλέπουμε τι ακριβώς είναι;
  • Υπάρχει κάποια παρατήρηση που έχεις να κάνεις;
 
καλησπερα βαζω καθε καρδερινα που εχω με 3 καναρες προτιμο να ειναι περσινες η θυλικες γιατι ξερουν καλυτερα το τι κανουν φυσικα και πρωταρες κανουν. Ειναι μαζι απο τα χριστουγενα με χωρισμα. Το χωρισμα το αφαιρω μολις δω να κανει φωλια. Προετιμασια κανω την ιδια με τα καναρινια το προγραμα τις ορλουξ. Επειδη ξεκιναω νωρις ειδη εχω 15 ωρες φωτισμος και 21 βαθμους αλλα τα ζευγαρωματα αρχιζουν γυρω στις 13 ωρες και θερμοκρασια 16 βαθμους. Ναι τα πουλια εχουν οπτικη επαφη αλλα ειναι καλυτερα να μην εχουν για να ασχολειτε η καρδερινα με την καναρα απλα εγω δεν εχω προβλημα γιαυτο και δεν το κανω. Ειναι υλικο φωλιας το παιρνω απο το κουικο στην θεσ/ικη ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο αυτο. Πιστευω οτι αν θελει κανεις να βγαλει μουλους τα βασικοτερα ειναι ζευγαρωστρα με χωρισμα για να αποφυγει το χτυπημα τον αυγων. Καλυτερα περσινη καναρα για να μην εχει προβληματα. το ζευγαρι να μην εχει οπτικη επαφη με αλλα πουλια. Τα ξυλακια χαμηλα γιατι οπως ειδατε στο αλλο βιντεο η καρδερινα παει πετωντας πανω στην καναρα και θελει χωρο. Αυτα σιγουρα ξεχασα και αλλα οτι θελετε ειμαι στην διαθεση σας.
 
Back
Top