Αναπαραγωγή Αλαγη της θεσης του κλουβιου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Eleni
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Eleni

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2008
Μηνύματα
15
Πόλη
Κερατσίνι
Καλημερα σε ολους,

ηθελα να ροτισω για αλαγη της θεσεις του κλουβιου. Το ζεβγαρι παραδεισιων μου εχουν κανει μικρα, αρχισανε να βγενουν απο τη φολια και τωρα τα εχω σε μερος για να μην τα ενοχλει τιποτα. Αλλα θα ηθελα να τα παρω απο εκει και να τα βαλω καπου αλλου. Μπορω να το κανω η θα ηπαρχει καπιο προβλημα με την αλλαγη; Ευχαριστω
 
αυτο ειναι πιο πολυ στο ζευγαρι που εχεις δηλαδη αμα εχει προβλημα με αυτη την αλλαγη μπορει να μην ξαναταισουν τους νεοσσους αμα οχι θα συνεχισουν κανονικα εγω θα σου προτεινα να μην το κανεις. (ετσι ειναι στα δεν ειμαι σιγουρος αμα ισχυει το ιδιο και στα παραδεισια)
 
Γεια σου Ελενη. Να τα χαιρεσαι τα μικρα σου!Λοιπον κοιτα, η μεταφορα εφοσον ειναι σε περιοδο "αναπαραγωγης" γενικα δεν ειναι οτι καλυτερο. Βεβαια εσενα εχουν ηδη βγει τα μικρα κ εξω απο τη ωλι ακ γενικα ειναι μεγαλυτερα. Πιστευω λοιπον οτι εαν ειναι αναγκαια ξ μεταφορα του κλουβιου, σε ενα μερος σχετικα κοντα, που δε θατα ταλαιπωρησει, οκ να την κανεις. Εαν δεν χρειαζεται τοσο πολυ αστο.
 
Σημερα λογω ζεστης αλλαξα θεση στο κλουβι κ δεν ειχα καμμια αλλαγη. Οι γονεις συνεχιζουν να ταιζουν τα μικρα χωρις προβλημα...Αλλα οταν ηταν στην επωαση ακομα κ τους αλλαξα θεση λογω ζεστης παρατηρησα πως για καποιες ωρες δεν καθησαν στα αυγα μεχρι να συνηθισουν... Παιζει ρολο η ησυχια πιστευω του μερους... Καμια φορα αν τους αλλαζεις μερος σκεπαζε τα με ενα πανακι κ θα ειναι ενταξει πιστευω...Αλλα ας μιλησουν κ οι πιο εμπειροι... Καλη τυχη!
 
Καλισπερα σε ολους, σημερα αλλαξα τη θεση και συνηθισαν σχεδον αμεσως... Ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι στην αρχη ηχα μεγαλα προβληματα να μου μεγαλοσουν τα μικρα αλλα ευτιχως σημερα εχω 8 πουλακια και ολα πανε μια χαρα... ευχαριστω σε ολους για την βοηθια!
 
Καλημερα σε ολους,

ηθελα να ροτισω για αλαγη της θεσεις του κλουβιου. Το ζεβγαρι παραδεισιων μου εχουν κανει μικρα, αρχισανε να βγενουν απο τη φολια και τωρα τα εχω σε μερος για να μην τα ενοχλει τιποτα. Αλλα θα ηθελα να τα παρω απο εκει και να τα βαλω καπου αλλου. Μπορω να το κανω η θα ηπαρχει καπιο προβλημα με την αλλαγη; Ευχαριστω
με τα καναρινια παντως ουτε να κουνησω την κλουβα δεν μπορω οταν εχει αυγα. αν εχει μικρα ειναι αλλιως αλλα με προφυλαξη
 
Εγω τα μικρα μου τα αφισα εκει στη θεση τους ακομα για δυο εβδομαδεσ και μετα τα πηρα απο εκει. Με την αλλαγη δεν ηχαν κανενα προβλημα, τουλαχιστον τα δικα μου... καλη σου μερα και να τα χαιρεσαι...
 
καλήμερα. το σωστό είναι να μην τα μετακινήσεις. μπορεί η αλλαγή θερμοκρασίας και η αλλαγή του περιβάλλοντος να στρεσάρουν τούς γονείς.
 
Back
Top