Ασθένειες Αλλαγή στις κουτσουλιές του lovebird

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης pasxalis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

pasxalis

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαρ 2015
Μηνύματα
34
Πόλη
Δράμα
γεια σας οπως σας ειχα πει και στ προηγουμενο μου θεμα γεννησε ο παπαγαλος μου (lovebird) και απο εκηνει τν στιγμι τα κακακια τους ειναι διαφορετικα... Μπορειτε να μου πειτε γιατι
 
τα κακακια τους ειναι διαφορετικα.
Και των δύο ή μόνο του θηλυκού; Τι το διαφορετικό έχουν; Γίνε αναλυτικότερος Πασχάλη για να μπορέσουμε να σου απαντήσουμε.
 
x0axa0 σορρυ νομιζω και τα δυο ειναι πολυ υγρα σαν ευκυλια
 
Αν και τα δύο έχουν διάρροια, δεν είναι αστείο, είναι άρρωστα. Αν μόνο το θηλυκό αυτές τις μέρες έχει λίγο πιο νερουλές κουτσουλιές, είναι λόγω της γέννας των αυγών. Αν μπορείς ασχολήσου συστηματικά να διαπιστώσεις τι ακριβώς από τα δύο συμβαίνει και ενημέρωσέ μας αναλυτικά και σοβαρά, μήπως μπορέσουμε να βοηθήσουμε. Διαφορετικά πήγαινε τα πουλάκια σε κάποιον κτηνίατρο, κάτι που έτσι κι αλλιώς είναι το καλύτερο γι' αυτά.
 
ναι θα δω τι θα κανω, ααα και τα lovebird μετα απο το 1 αυγο για να κανουν το 2 ποσο καιρο θελει;
 
εμενα πριν 5 μερες εκανε αυγο και απο τοτε δεν ξανα εκανε
 
Ή δεν είναι σε αναπαραγωγή ή κάτι την διέκοψε. Σουπιοκόκκαλο της έχεις;
 
σημερα το θα κανο ωοσκοπηση πωε λεγετε τεσπα να δω αν εχει μεσα τπτ η οχι
 
Μετά την 7η μέρα γίνεται. Σουπιοκόκκαλο της έχεις;
 
Ε που πας :) Επείγον, αν δεν βρεις σε πετ σοπ, από ψαράδικο και πλύνε το καλά καλά, βράστο, στέγνωσέ το στον ήλιο και δώστο. Υπάρχει κίνδυνος έλλειψης ασβεστίου στα πουλάκια που κάνουν αυγά.
 
βρηκα τι ειναι αλλα δν ξερω πως να το κανω και πως να το αγορασω
 
Μετα απο αυτο το ποστ

Ε που πας :) Επείγον, αν δεν βρεις σε πετ σοπ, από ψαράδικο και πλύνε το καλά καλά, βράστο, στέγνωσέ το στον ήλιο και δώστο. Υπάρχει κίνδυνος έλλειψης ασβεστίου στα πουλάκια που κάνουν αυγά.

Ακολουθει αυτο 😵
βρηκα τι ειναι αλλα δν ξερω πως να το κανω και πως να το αγορασω

Διαβαζεις τι σου γραφουν ή μονο γραφουμε για να μιλαμε;
 
Back
Top