Γενικά Αλλαγή τοποθεσίας κλουβιού

Omorfoulis

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.313
Πόλη
Αγρίνιο
Γειά σας.έχω ένα θέμα κ χρειάζομαι τη βοήθεια σας! Μέχρι σήμερα είχα έξω την ημέρα το κλουβί με τον παπαγάλο μου lovebird, αφού κ εμείς στην βεράντα καθόμασταν, το βράδυ μέσα για υπνο, εχω κ ένα καναρίνι κοντά του. Ξεκίνησε να βρέχει κ φοβάμαι μην μου αρρωστήσει θέλω να το βάλω μέσα. Το πρωί θα λείπουμε όλοι έως το μεσημέρι. Τι να κάνω θα αλλάξει η συμπεριφορά του αφού θα ακούει το καναρίνι απ' έξω κ θα καταλαβαίνει ότι είναι εκείνο έξω. Το είχα δοκιμάσει κ καθότανε φοβισμένος, άκουγε κ το καναρίνι να τραγουδάει απ' έξω κ ένιωθα ότι ήθελε να βγει. Οταν τον έβγαλα ήταν μια χαρά. Δεν ξέρω πως να το χειριστώ.
 
Τωρα που αλλαζουν οι θερμοκρασιες και χειμωνιαζει αυτο το μεσα εξω δεν ειναι καλο για το πουλι! Φυσικα και δε πρεπει να το εχουμε σε μερος που μπορει να βραχει η να το χτυπαει ο αερας! Οποτε να το βαλεις μεσα και σιγα σιγα να μεινει μονιμα μεσα! Θα συνηθισει και στο μεσα και θα μπει σε ενα προγραμμα! το καναρινι το εχετε μονιμα εξω;
 
Το βράδυ μέσα τον χειμώνα. Το καλοκαίρι έξω, είναι κλειστός ο χώρος με τέντες γύρω γύρω . Μένουμε σε πολυκατοικία. Οταν τον χειμώνα κάνει πολύ κρύο με βροχές κ αέρα τον βάζουμε μέσα. Το παπαγάλο τον έχουμε ένα μήνα κ κάτι...
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ναι οκ απλα σου λεω οι εναλλαγες στη θερμοκρασια δεν ειναι καλες για το πουλι! Δε μπορει το βραδυ να ειναι στη ζεστη στου 22 βαθμους για παραδειγμα και το πρωι να το βγαζετε στους 7 βαθμους! Η θα ειναι μονιμα εξω προστατευμενο απο τις καιρικες συνθηκες η μεσα στο σπιτι!
 
Back
Top