Ασθένειες Αλλαγή χρώματος φτερών σε πιτσούνι

souris....

PB New Member
Εγγραφή
29 Απρ 2014
Μηνύματα
13
Πόλη
Σιάτιστα
Έχω ένα πιτσουνι σκούρο γκρι αλλά τα φτερα του άσπρηζουν σε σημεία πρώτη φορά το βλέπω τι να έχει.;
 
Έχω ένα πιτσουνι σκούρο γκρι αλλά τα φτερα του άσπρηζουν σε σημεία πρώτη φορά το βλέπω τι να έχει.;
Είναι εύκολο να βάλεις κάποιες φωτογραφίες για να κατανοήσουμε σωστά την κατάσταση των φτερών;
 
ναι φίλε μου βάλε μια φωτογραφία να δούμε... στα τυφλά δεν μπορούμε να κάνουμε καλή διάγνωση 😛
 
Για κάνε απεντόμωση και στην κλούβα αλλά και στα περιστέρια γιατί κάτι τέτοιο μου φαίνεται.
Για πιτσούνι έχει πολλή ταλαιπωρημένα-φαγωμένα φτερά.
 
Κάποιο φάρμακο για αυτό;
Chevitren, Pinex για το χώρο, τον εξοπλισμό και τα πουλιά. Για τον χώρο και τον εξοπλισμό ΜΟΝΟ (τα πουλιά επιστρέφουν στο χώρο μετά από 24 ώρες) ARDAP.
 
αυτο το ψεκάζουμε και πανω στα πουλιά το λεει και η συσκευασία

το περιστεράκι της φωτο νομίζω πως δεν έχει τίποτα τα φτερά που φαίνονται σαν μαδημένα νομίζω πως βρεγμένα είναι απο την υγρασία της που δημιουργείται σε τέτοιες καλοκαιρινές θερμοκρασίες μεσα στην φωλιά που είναι κλειστή και έχει μεσα και τα πουλάκια που ζεσταίνουν και αυτα τον χώρο
οι άκρες ομως των φτερών είναι ταλαιπωρημένες απο κάποιο παράσιτο οπως είπε και Νεκτάριος ψέκασε με chevitren τις φτερούγες του και το κουμασι σου και ολα θα πανε καλά

το ασπρο που βγάζει δεν νομίζω πως είναι αρρώστια ή κατι τέτοιο ετσι βγήκε το χρώμα του... αλλα μπορεί και να φύγουν αυτα τα άσπρα στην πρώτη πετρόρροια
 
Back
Top