Αναπαραγωγή Αλλαξα την εσωτερκη με εξωτερικη φωλια και μετεφερα το νημα

kiriakos21

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2015
Μηνύματα
162
Πόλη
Φρέναρος
Γειά σας παιδια τα καναρινια μου ειχαν σημερα εσσωτερικη φωλια αλλα επειδη δεν στερεωννουαν καλα τους εβαλα εξωτερικη και μετεφερα το νημα δεν τον εβγαλαν εξω ειναι μια χαρα λογικα αυτιο θα γεννησουν.; Εχετε να πειτε κατι καποια συμβουλι.; νε ξερω δεν επτεπε να το κανω αλλα αν γενναγε αυγο θα επευτε... Ετσι αυριο θα κανει υο πρωτο αυγο αυριο σας ενημερωνω
 
Αφού δεν χάλασαν την φωλιά, άστα όπως είναι.
Θα δείξει όταν κάνει αυγό που θα το κάνει. Πήρες μεγάλο ρίσκο όμως.
 
Γειά σας παιδια τα καναρινια μου ειχαν σημερα εσσωτερικη φωλια αλλα επειδη δεν στερεωννουαν καλα τους εβαλα εξωτερικη και μετεφερα το νημα δεν τον εβγαλαν εξω ειναι μια χαρα λογικα αυτιο θα γεννησουν.; Εχετε να πειτε κατι καποια συμβουλι.; νε ξερω δεν επτεπε να το κανω αλλα αν γενναγε αυγο θα επευτε... Ετσι αυριο θα κανει υο πρωτο αυγο αυριο σας ενημερωνω
Η κοιλιά του καναρινιού μπορεί να δείχνει έτοιμη αλλά αν αύριο δεν δεις αυγό να μην απογοητευτείς...
Αντίθετα μάλιστα..ίσως θα πρέπει να περιμένεις περισσότερο από όσο υπολογίζεις.
Κάθε αλλαγή στις φωλιές, στο νήμα, στη θέση κλπ στις περισσότερες φορές μεταφράζεται με εγκατάλειψη.
Ας είμαστε περισσότερο προσεκτικοί σε τέτοια θέματα. Γιατί ποτέ δεν ξέρουμε τις επιπτώσεις.
 
Κυριακο, ο τύπος του κλουβιού, η θέση που θα τοποθετηθεί, το είδος της φωλιάς, ο τρόπος που στερεώνεται κ.λπ. είναι θέματα που τακτοποιούμε πριν ξεκινήσει η αναπαραγωγή. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.
 
Γεια σας παιδια ακομα δεν γεννησε πιστευω αυτες της μερες η φωλια ειναι ενταξει...
 
Πήρες όντως μεγάλο ρίσκο... Οι αλλαγές μόνο κακό κάνουν μια τέτοια περίοδο... Στη φωλιά κάθεται τουλάχιστον; Την δέχτηκε την εξωτερική;
 
Θα το γεννήσει μόνο όταν θα είναι έτοιμο...
Μέχρι αυτό να γίνει... λίγο διάβασμα στο petbird δεν θα κάνει σε κανέναν κακό..
Γράψτε μια λέξη στο "ψαχτήρι" πατήστε enter και θα βρείτε χιλιάδες πληροφορίες και περιστατικά... Δοκιμάστε το!
 
φιλε γιαννη το εμαθα απ εξω μου αρεσει η σελλιδα... Θα διξει εχει και την αλλη φωλια μεσα να δουμεν που θαγεννησει
 
Back
Top