Φροντίδα Αμάρα Ρίκας

ΜΑΚΡΥΝΕΙΑ

PB New Member
Εγγραφή
31 Μαϊ 2020
Μηνύματα
256
Πόλη
Αιτωλοακαρνανία
Μετα το σοκ της αποκαλυψης οτι ο Ρικο, ηταν τελικα Ρίκα, μπηκα στη διαδικασια να βγαλω φωτο την αμαρα της. Ναι, είναι κοριτσαρος! 😃 Αν εχω μαθει κατι ως τωρα με τη συμμετοχη μου εδω, ειναι οτι το συγκεκριμενο σημειο του σωματος τους, δειχνει πολλα για την υγεια τους!
Θα ηθελα σας παρακαλω λοιπόν, αν δεν κανω καταχρηση των γνωσεων και του χρονου σας, εσεις οι εμπειροι και γνωστες να ριξετε μια ματια,και να μου πειτε αν ολα βαινουν καλως με το κοριτσακι μου ή αν διακρινετε κατι για το οποιο θα επρεπε να επιληφθω!
Σας ευχαριστω εκ των προτερων!20200714_222002.jpg
 
Το πουλάκι είναι σίγουρα πλέον θηλυκό και είναι σε οίστρο. Το χρώμα δείχνει κατά την άποψή μου ένα γεμάτο υγεία πουλάκι. Δεν θα το έβαζα σε περιπέτειες για γέννα με τα δικά σου δεδομένα. Φύλαξε το κάπου πιο σκοτεινά για λίγες μέρες, μπανάκια, κομμένα τα πολλά στην τροφή για να κατευνάσει τις ορμές τις (αν και απ΄ ότι φαίνεται είναι σε ομαλή κατάσταση). Μην αφήσεις όμως το θέμα "γαμπρός" στην τύχη του. Ψάξε βρες έναν από "σόϊ " , καπάρωσέ τον και του χρόνου... Διαφορετικά εάν σε ενδιαφέρει να έχεις μόνο ένα πουλάκι σπίτι, πήγαινε στις αγγελίες να την πάρει κάποιος που ζευγαρώνει και εσύ πάρε ένα αγοράκι να σου κελαηδάει γλυκά. Εσύ αποφασίζεις, πάντως το κορίτσι σου είναι κατ΄εμέ μια χαρά.
 
@gianniskilkis Καλησπερα Γιαννη.
Να τη δωσω δεν υπαρχει περιπτωση. Το αγαπω αυτο το καναρινακι!
Οταν λες σε σκοτεινο μερος... Να τη βαζω την ημερα μεσα σε καποιο δωματιο σπιτιου με κλειστα παντζουρια; Για ποσες ωρες την ημερα; Γενικα, το εχω στο μπαλκονι. Το σκεπαζω καθε βραδυ στις 9,και το ξεσκεπαζω περιπου 7 το πρωι.
Οταν λες "με τα δικα μου δεδομενα"; Αν εννοεις την απειρια μου... Ναι.. Δεν εχω καθολου. :(
Κυρια εννοια μου αυτη τη στιγμη ειναι να ειναι γερό.
 
Ρητορικό ήταν Αθηνά, από τα γραφτά σου καταλάβαμε πόσο την αγαπάς. Απλά σκέπαζε την λίγο νωρίτερα και ξεσκέπαζε την λίγο αργότερα και όχι αμέσως τελείως. Σταδιακά λίγες μέρες ώστε να πάει σε πτερόρροια. Μετά όλα πάνε μια χαρά. Τώρα για την απειρία σου δεν έλεγα απλά όλο αυτό δεν είναι έτσι, άντε ξεκινάμε, πιάνουμε ένα άρρεν και ένα θήλυ, τα πετάμε σε ένα κλουβί και σε μερικές μέρες φωνάζουμε ουάου. Ακόμα και τώρα να ξεκινούσες δεν προλαβαίνεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. Τουλάχιστον δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου. Σκοπός μου είναι να προβληματίσω ένα "φιλαράκι" που μου άφησε το μήνυμα πως αγαπάει το χόμπι, ώστε να πάει στην συνέχεια γερά, με άποψη, διαβασμένη για τα προβλήματα σε ένα φθινόπωρο που θα το εκμεταλευτεί να συλλέξει γνώση. Ελπίζω να το κατάφερα. Καλή συνέχεια.
 
Back
Top