Γενικά Ανάγνωση δαχτυλιδιού καναρινιού

passenger

PB Member
Εγγραφή
21 Οκτ 2014
Μηνύματα
440
Πόλη
Ζάκυνθος
FO1 B12 183 D370. κόκκινο χρώμα. Yπάρχει κάποια μετάφραση; Σε δαχτυλίδι καναρινιού...
 
Μπορείς να κοιτάξεις στην σελίδα εδώ και να διαβάσεις για τα Ανάγνωση δαχτυλιδιών ταυτότητας των πουλιών
Η εικόνα που περιέχει τα στοιχεία του δακτυλιδιού ίσως βοηθήσει κι εσένα να διαβάσεις αυτά που γράφει και εμάς για να βρούμε άκρη. Υπάρχουν κάποια πάνω στο δακτυλίδι έτσι όπως τα παραθέτεις που δε με βοηθούν... Ίσως κάποιος άλλος να μπορεί.
Μόνο το χρώμα βοηθά για το έτος γέννησης το 2012.
Τι καναρίνι είναι;
 
μοσαικο κόκκινο-άσπρο. Φαίνεται υγιές αλλά δε κελαηδάει (έτσι μου είπε ο πετ σοπας). Επίτηδες το αγόρασα γιατί μου άρεσε πολύ σα χρώμα και θέλω να δω αν θα κελαηδήσει τελικά. Θα το περάσω φωτογραφία και σε λίγο
 
μοσαικο κόκκινο-άσπρο. Φαίνεται υγιές αλλά δε κελαηδάει (έτσι μου είπε ο πετ σοπας). Επίτηδες το αγόρασα γιατί μου άρεσε πολύ σα χρώμα και θέλω να δω αν θα κελαηδήσει τελικά. Θα το περάσω φωτογραφία και σε λίγο
Εντάξει, δεν υπάρχεις!
Έχουμε πει δεκάδες φορές, αποφεύγουμε να αγοράζουμε ζωντανούς οργανισμούς από πετς!
 
H κοινωνία της ζακύνθου είναι πολύ κλειστή και ο ένας ξέρει τον άλλον πολύ καλλά Νίκο. Όλο το νησί έχει μόνο ένα πετ σοπ. και τον ξέρω καλά τον τύπο. Είχα χρόνια να πάρω πουλι από αυτό. Επίτηδες το πήρα να δω αν θα καταφέρω να το ακούσω να σολάρει...
1.webp

2.webp
 
Πάντως Ιταλός είναι ο φίλος σου... Τώρα για το σολάρισμα.. Από καναρίνι χρώματος...
 
Αν είσαι τυχερός ο Ιταλός σου μπορεί να σολάρει όπως αυτό:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.

αλλά όχι όπως αυτό:

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.


υ. Γ. RESPECT στον εκτροφέα και στο πουλάκι που δημιούργησε!
 
Όντως είναι ιταλός. Θα δούμε για το σολάρισμα... Κάτι θα κάνουμε...
τρελη αδυναμια ενας κουκλος ειναι... Δε εχει τα γυρισματα ενος timbrado αλλα κελαιδανε και μαλιστα τρελα οι δικοι μου ξεσηκωνουν το τοπο... Προσεξε με τι θα το ζευγαρωσεις τα μωσαικα ειναι ιδιαιτερα πουλια μη το χαλασεις... Δε υπαρχει τιποτα ποιο ομορφο απο μια κλουβα γεματη ασπροκοκκινα πουλια σκετοι αγγελοι ειναι... μια φορα τη βδομαδα ενισχυσε τον και με λιγο φερτι βιτ
 
Back
Top