Φροντίδα Ανήσυχο καναρίνι σε καινούριο κλουβί

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης natali
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

natali

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαϊ 2009
Μηνύματα
9
Πόλη
Βόλος
λοιπον παιδια.. Εχω ενα καναρινι το οποιο το εχω βαλει σε ενα καινουριο κλουβι(ειναι πολυ ωραιο), αλλα για καποιον λογο εχει ψιλοτρελαθει το καναρινι μου...s o s...😱 παει πανω κατω συνεχεια, χωρις λογο... Τι να κανω; 😕
 
Περιμενε και θα ηρεμισει!
Ολοκληρη μετακομιση εκανε!
 
ποσο καιρο το εχεις στο κενουργιο κλουβι;και τι τυπου ειναι το κλουβι;και τι τυπου ηταν το προϊγουμενο...
 
Λογικό είναι να είναι φοβισμένο. Μόνο και μόνο που το έπιασες για να το βάλεις στο καινούργιο κλουβί είναι ένα μεγάλο στρες για το πουλάκι. Συν η αλλαγή χώρου (το καινούργιο κλουβί). Θέλει μερικές μέρες να ηρεμήσει και να προσαρμοστεί.
 
Natali προφανώς κάτι το ενοχλεί! Αν ήταν ήρεμο πριν και τώρα πολύ ανήσυχο, το φοβίζει κάτι στο περιβάλλον του! Εννοείς σήμερα μόλις του άλλαξες κλουβί; Μήπως είναι αυτός ο λόγος; Ίσως θα έπρεπε για λίγες μέρες να έχει απλώς οπτική επαφή μαζί του, να το συνηθίσει, να μην το φοβάται και μετά να το μεταφέρεις! Ο χώρος του, η τροφή, το νερό είναι τα συνηθισμένα του;
 
τοτε θα συνηθησει... Τα ορθογωνια εινα μαι χαρα για καραρινακια... Αν ηταν στογγυλο θα ειχαμε προβλημα...
 
εαν το προηγουμενο κλουβι ηταν μικροτερο τοτε λογικα παει πανω κατω διοτι ισως βρηκε περισσοτερο χωρο και το χαιρεται
 
ειναι λιγο μεγαλητερο αλλα δεν νομιζω να το χαιρεται ιδιαιτερος...
 
ναι απο αυτα π ετρωγε κ πριν το διν... Δν νομζω να τ κανει γ αυτο...
 
Back
Top