Γενικά Αναγνωριση δαχτυλιδιων σε παπαγαλους

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Victoria
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Victoria

PB Member
Εγγραφή
8 Μαρ 2009
Μηνύματα
664
Πόλη
Περιστέρι
Αυτο το θεμα το ειδα μονο στα καναρινια και σκεφτηκα να εχουμε κι εδω!(ελπιζω να μην εχουμε ηδη και απλα να μου ξεφυγε)
Θα ηθελα να βρω κι αλλες πληροφοριες για τους παπαγαλους μου και γι αυτο σας παραθετω τα στοιχεια των δικων μου, αν ξερει καποιος!
Ευχαριστω εκ των προτερων. 🙂

Galah:ΑΟΒ ΒΜ 162 Τ Ο9 ΟΟ2

Ζακο:SΖ 8 0 6 9 1 1 (ολα τα νουμερα εχουν κενο μεταξυ τους και γι αυτο τα γραφω ετσι!)
 
Ζακο:SΖ 8 0 6 9 1 1 (ολα τα νουμερα εχουν κενο μεταξυ τους και γι αυτο τα γραφω ετσι!)
δεν ειμα σιγουρος αλλα μου φαινεται το SΖ ειναι ελβτια και 0 6 μαλλον χρονο γεννησεις!
 
To GR είναι Greece, αλλά το υπόλοιπο δεν ξέρω γιατί είναι τοσο μικρό... Τα άλλα δαχτυλίδια που βλέπω να γράφετε έχουν περισσότερα ψηφία.

- Αυτόματη συγχώνευση post στις 12:22 - Το προηγούμενο post δημιουργήθηκε στις 12:22 -

LOL !
Έφη, μήπως είναι από τη Ρόδο;

Λες να είμαστε αδελφάκια;
 
Εγώ τον πήρα από κάποια που έπαιρνε τα μωρά σε τιμή χονδρικής, και μετά τα μαγέλωνε η ίδια με κρέμα.. Την Άντα αν την έχεις ακουστά, η οποία δεν το κάνει πια αυτό, τα παράτησε. Οπότε μπορεί να τα πήρε και αυτή από τον Κυριάκο.. ;]



Μπορεί και να είμαστε 😉
 
Πλάκα μου κάνεις!
Κι εγώ από την Άντα τα πήρα! Σενεγάλης είχε πάρει από τη Ρόδο γιατί η ίδια δεν έβγαζε μικρά!
Την προηγούμενη εβδομάδα μιλήσαμε στο τηλέφωνο για την πρόοδο του πουλιού!
Περίμενα μισό χρόνο να μου φέρει μωρό και πήρα το πρώτο που έφερε.
Μετά έφερε άλλα δύο νομίζω μωρούλια (το ένα το είχε κλείσει μάλιστα σε κάποιον που τελικά δεν το πήρε, έχω και φωτογραφία)
και μετά έφερε την Καραμέλα που είχε κόκκινη κοιλίτσα (κι αυτήν την έχω φωτογραφία)
 
εμένα γιατί το δαχτυλιδάκι μου γράφει τόσα λίγα;
λέει μονο
GR KAR 27

GR = Greece
KAR = Kyriakos Argyrou
27 = Τρέχοντας νούμερο


Ο κύριος Κυριάκος έχει τα δικά του δαχτυλίδια και τα γραφει έτσι
 
Ευχαριστώ Αλέξανδρε!
Τόσο γνωστός είναι αυτός ο κύριος Κυριάκος;
Μπορεί δηλαδή κάποιος να βγάζει τα δαχτυλίδια όπως θέλει;
 
ΑΒ= χώρα προέλευσης, Ολλανδία
3202= κωδικός εκτροφέα
04= έτος γέννησης, το 2004
008= αύξων αριθμός πουλιού
 
Γεια σας φίλοι μου.

Έχω 1 Conure

CYANOLISEUS PATAGONUS και το δαχτυλίδι του γράφει V I 254481 και στο συνοδευτικό έγγραφο γράφει μόνο το νούμερο δηλ. 254481
 
Back
Top