Γενικά Αναγνωριση χρωματος σε δαχτυλιδι απο lovebirds

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vasilisgk
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vasilisgk

PB New Member
Εγγραφή
8 Οκτ 2008
Μηνύματα
13
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλο απογευμα σε ολους... Το ηθελα απο καιρο και μετα απο σκεψη κ αρκετα αρθρα που διαβασα εδω εγινε.χθες απεκτησα δυο Lovebirds και με εχουν ξετρελανει:D.
τα πηρα σαν ζευγαρι αλλα βεβαια ξερω οτι δεν ειναι σιγουρο οτι ειναι αρσενικο και θηλυκο, δεν με πειραζει και αν δεν ειναι. Μεχρι τωρα τα πανε πολυ καλα μεταξυ τους βεβαια.
ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει το ετος γεννησης απο το χρωμα των δακτυλιδιων που φορανε. Το ενα ειναι μπλε και το αλλο ασημι. Το μπλε νομιζω σημαινει 2008 αλλα δεν ειμαι σιγουρος...
 
τελικα μεσω της αναζητησης ειδα οτι ασημι δαχτυλιδι δεν δηλωνει συγκεκριμενο ετος αρα θα πρεπει να δω τι γραφει πανω. Για την ωρα αυτο το ξεχναμε.:)
βαζω κ καποιες φωτος για να ακουσω γνωμες και για το μεγεθος του κλουβιου γιατι μου φαινεται καπως μικρο για δυο Lovebirds. Τι λετε;

τους εβαλα προχειρα καποια παιχνιδια απο καλαμακια και μανταλακια και τα οποια τα εχουν τσακισει😱
 
και καποιες φωτος που βγηκαν με δυσκολια
 

Συνημμένα

  • Image047.webp
    Image047.webp
    49,5 KB · Προβολές: 82
  • Image048.webp
    Image048.webp
    50,9 KB · Προβολές: 63
  • Image049.webp
    Image049.webp
    51,6 KB · Προβολές: 68
  • Image051.webp
    Image051.webp
    46,8 KB · Προβολές: 61
  • Image052.webp
    Image052.webp
    71,7 KB · Προβολές: 77
Να σου ζήσουν οι νέοι σου συγκάτοικοι!

Ναι το κλουβί δείχνει μικρό.Χρειάζονται ενα μεγαλύτερο νομιζω!

Αν εχεις τη δυνατότητα και τον χώρο αγορασε τους ένα μεγαλύτερο και γεμισέ το με ασφαλή παιχνίδια!

Το μπλέ είναι όντως δαχτυλίδι του 2008. Γραψε και τα στοιχεία απο το ασημι δαχτυλίδι και βλεπουμε!
 
Back
Top