Γενικά Αναγνώρηση φύλου, θα ήθελα την βοήθειά σας

manos ts.

PB New Member
Εγγραφή
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
76
Πόλη
Ηράκλειο
Καλησπέρα σε όλους. Αν και έχω διαβάσει αρκέτα στο forum για την αναγνώρηση φύλου στις καρδερίνες παρ΄όλα αυτά θα ήθελα την βοήθειά σας γι αυτές τις καρδερίνες. Δεν θέλω να τις αναστατώσω πιάνοντάς τις για να διακρίνω το χρώμα στις φτερούγες τους. Άν δεν τα καταφέρουμε μέσω των εικόνων αναγκαστικά θα γίνει.
Πιστεύω στην πρώτη φώτο είναι αρσενικό.
Θα με βοηθούσατε με την γνώμη σας
 

Συνημμένα

  • DSC00505.webp
    DSC00505.webp
    56,4 KB · Προβολές: 188
  • DSC00489.webp
    DSC00489.webp
    60,2 KB · Προβολές: 169
  • DSC00500.webp
    DSC00500.webp
    56,7 KB · Προβολές: 170
  • DSC00497.webp
    DSC00497.webp
    53,1 KB · Προβολές: 164
  • DSC00495.webp
    DSC00495.webp
    52 KB · Προβολές: 155
Blepo kai ego dio MALON arseniko karderines. Distixos MONO i maska bori na mas perdebei.

Pou blepo omos SIGURA einai dio poulia xoris daxtilidia.
 
Νομιζω πως προκειται για ζευγαρι. Σιγουρα η μια ειναι αρσενικια διατηρω αμιβολιες για την καρδερινα μπροστα στην 3η φωτο... Ειναι αγορασμενα τα πουλια>;
 
Νομιζω πως προκειται για ζευγαρι. Σιγουρα η μια ειναι αρσενικια διατηρω αμιβολιες για την καρδερινα μπροστα στην 3η φωτο... Ειναι αγορασμενα τα πουλια>;
Αυτό με το έντονο κόκκινο (αρσενικό) είναι σχεδόν 2 ετών αγορασμένο από petshop . Αυτό στην 3η φώτο είναι από ένα καλό φίλο αλλά δεν ξέρω αν είναι θυληκό.
 
Παρατηρώντας τα συχνά δεν έχουν εχθρική συμπεριφορά εκτός από κάποιες στιγμές που ''τσακώνονται'' για την τροφή. Αλλά δεν έχουν και συμπεριφορά ζευγαριού όπως τα καναρίνια. Δεν ξέρω αν είναι λίγο νωρίς γι αυτό.
 
Back
Top