Γενικά Αναγνώριση είδους παπαγαλου

vasilisbat

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2014
Μηνύματα
71
Πόλη
Περιστέρι
καλημερα και καλο μηνα να εχουμε με υγειη πουλια ολοι! Εχει ενας φιλος μου ενα παπαγαλο βεβαια τον εχει πολλα χρονια αλλα δεν ξερει τι ειδος ειναι ο καθενας του λεει διαφορα μηπως μπορειτε να βοηθησετε...

ευχαριστω πολυ

2015-05-01 18.55.38.webp 2015-05-01 19.00.00.webp
 
Πολύ όμορφο πουλί σε πολύ βρώμικο και σκουριασμένο κλουβί. Βέβαια φτου φτου φαίνεται υγιέστατο :).
Νομίζω πως είναι Regent Parrot.
Για πες μας δυο λόγια παραπάνω για το πουλάκι μια και το έχει πολλά χρόνια, από συμπεριφορά, εκμάθηση, διατροφή.
Να του ζήσει!
 
τον εχει αν θυμαμαι καλα γυρω στα 10 χρονια αρκετα βασικα ηρθε και εκατσι στο παραθυρο του! Λεει καποιες λεξεις οχι πολλες καμια 10αρια, τον εχει εξω τον πιο πολυ καιρο εκτος κλουβιου τωρα διατροφη δν ξερω τι κανει αλλα δεν νομιζω οτι κανει καποια ιδιαιτερη τα πολυ κλασικα..
 
Ωραία, οι άλλοι όσοι του έχουν πει, τι είδος του έχουν αναφέρει;
 
ενας του ειχε πει μονο για αυτο το ειδος που μου ειπες, ονοματα που δν τα ηξερα, απλα του λεγανε οτι αυτο το ειδος δεν υπαρχει πουθενα στην Ελλαδα και οτι πρεπει να ηρθε απο πολυ μακρυα! τωρα οτι και να σου πω ουτε εγω ξερω αλλα εστω ξερουμε τωρα ακριβω τι ειναι
!
 
Πολύ αισιόδοξη ευχή.
Χα χα παρά τα δεδομένα, τον έχει 10 χρόνια γράφει ο Βασίλης, ίσως επειδή βρίσκεται βασικά εκτός κλουβιού.

Αν είναι αυτό που σου είπα (που εγώ αυτό νομίζω), αποκαλείται και smoky, ελληνικά παπαγάλος καπνιστής, λόγω του σταχτί χρώματος των φτερών πτήσης.
 
Βασίλη, με μια πρόχειρη αναζήτηση, πωλούνται παπαγάλοι regent ΠΑΠΑΓΑΛΟΙ regent parakeet ζευγαρι πωλουνται μαζι με το επαγγελματικο κλουβι, τιμή 250€, συζητήσιμη, η μυθοπλασία "πάει σύννεφο" στην χώρα μας :)
 
Back
Top