Γενικά Αναγνώριση είδους πτηνού

giannisvlg

PB Member
Εγγραφή
22 Ιουλ 2019
Μηνύματα
1.588
Πόλη
Αθήνα
Μηπως μπορει να καταλαβει τι ειδος πουλακι ειναι αυτο.Το βλεπω εδω και μερες και το κελάηδισμα μοιαζει με καναρινι αλλα δεν ειναι.Δεν ξερω αν βγαλετε ακρη απο το βιντεο

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Παιδια σημερα εγινε κατι εκπληκτικο😃.Κατα της 5 κ 15 περιπου εβγαλα το σκυλακι μου βολτα και ειδα στο παρκο που ειχα βρει το πουλακι αυτο ενα μωρακι ιδιο κατω!Εψαξα την φωλια και την βρηκα σε μια αγρια ροδια.Το εβαλα μεσα μαζι με το ενα αυγουλακι και ενα πολυ μικρο ιδιο!Επειτα πηγε η μαμα και τα ταισε και ο μπαμπας ηταν διπλα και κελαηδουσε.Εχω την εντυπωση οτι αυτο στο βιντεο ειναι το θυληκο γιατι το πιθανον αρσενικο ηταν κατα κοκκινο δεν ξερω με σιγουρια,βεβαια αυριο θα παω να τα ξαναδω!Επισης πηρα ενα τσαμπι κεχρι απο τα δικα μου και πηγα και το κρεμασμα στα κλαδακια διπλα.Δυστυχως δε μπορω να σας βαλω φωτο γιατι εκανα τον ταρζαν να ανεβω στο δεντρο και δε μπορουσα να εχω το τηλεφωνο, πολυ θα το ηθελα ομως.Πραγματικα μακαρι να μπορουσατε να τα δειτε😍
 
Είσαι πολύ τυχερός 😍το να βλέπεις τα μωρά στην φωλιά σε "φυσικό περιβάλλον" είναι ότι καλύτερο και η αίσθηση ότι βοήθησες βάζοντας το πίσω στην φωλιά είναι μοναδική 😍
 
Back
Top