Γενικά Αναγνώριση στοιχείων δακτυλιδιού καναρινιού

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης apollong1
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

apollong1

PB New Member
Εγγραφή
31 Οκτ 2015
Μηνύματα
102
Πόλη
Λεμεσός
λοιπον γραφη...NLO μετα 225 μετα 48μετα29 καθετα μετα 11 και μετα 067 κλειστου τυπου
 

Συνημμένα

  • 20151101_205900.webp
    20151101_205900.webp
    98,3 KB · Προβολές: 38
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Θα σε παρακαλούσα να κάνεις πάλι την προσπάθεια να διαβάσεις αυτά που γράφει το δακτυλίδι ακολουθώντας τη λογική του άρθρου https://community.petbirds.gr/threads/Τα-δαχτυλίδια-των-πτηνών.23463/ στο σημείο που μιλά για το "Ποια στοιχεία αναγράφονται στα δαχτυλίδια"
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
φιλέ το έχω διάβαση δεν βλέπω κάτι το όποιο είναι το ίδιο με αφτα του δαχτυλίδιου μου☹
 
Δυστυχώς δεν μπορώ να βρω στοιχεία για το NLO καθώς και το ασημί ως χρώμα δαχτυλιδιού όπως διαπίστωσες δεν υπάρχει στην "παλέτα" χρωμάτων δακτυλιδιών της Παγκόσμιας Ορνιθολογικής Συνομοσπονδίας στην οποία ανήκει και η COM Hellas. και σίγουρα δεν είναι από την Ελλάδα
Αν είναι NL ή NL-H ή NL-S ίσως κάτι μπορέσω να βρω... NLO όμως δεν έχω και προσωπικά θέλω και τη βοήθεια των υπολοίπων για να βρεθεί η άκρη.
Το 11 υποθέτω πως είναι η χρονιά που γεννήθηκε, το 67 ο αύξων αριθμός του πουλιού... Το 225 ο αριθμός εκτροφέα... όλα τα παραπάνω με σχετική ανασφάλεια...
Αν κάποιος φυσικά μπορεί να βοηθήσει περισσότερο να το κάνει... Θα βοηθήσει όχι μόνο εσένα αλλά και μένα.
 
το μόνο που ήθελα είναι ι χρονολογία αν είναι του 11 είναι μια χαρά κάνη για ζευγαρώμα…σε ευχάριστο να είσαι καλλα👍)
 
Back
Top