Γενικά Αναγνώριση φύλου

k.kordias

PB Member
Εγγραφή
5 Φεβ 2008
Μηνύματα
115
Πόλη
Νέο Ηράκλειο
Ευχαριστίες

Σταυρο, σε ευχαριστω για την τακτοποιηση των φωτογραφιων στο αλμπουμ μου΄, εκανες πολυ καλη δουλεια. Πες μου σε παρακαλω αν διεκρινες το φυλο της συγκεκριμενης καρδερινας (αρσενικη ή θηλυκη)
 
-Κώστα είναι θηλυκιά.
Μόνο η τελευταία φωτό βοηθάει.
 
Ανέβασε την τρίτη φωτογραφία στο φόρουμ
να την δούν και τ' άλλα παιδιά που ασχολούνται
με καρδερίνες. Να μη σε πάρω και στο λαιμό μου.
Βλέπω όμως την μάσκα την κόκκινη να ξεκινάει
απο το μέσον του ματιού και το περίγραμμα του
ματιού να μην είναι μαύρο αλλά γκρί.
 
πρεπει να ειναι αρσενικη αλλα μια πιο κοντινη φωτογραφια θα βοηθουσε περισσοτερο για την αναγνωριση που θελεις να μαθεις.
 
πρεπει να ειναι αρσενικη αλλα μια πιο κοντινη φωτογραφια θα βοηθουσε περισσοτερο για την αναγνωριση που θελεις να μαθεις.

Αρη σε ευχαριστω, το απογευμα θα προσπαθησω για καλυτερες φωτογραφιες
 
φιλος,το πουλακι ειναι πολυ ωραιο και για να ειναι ωραιο πρεπει να ειναι αρσενικο! Περα απο την παραπανω προταση θεωρω πως επειδη το κοκκινο περνα τη γραμμη του ματιου ειναι αρσενικοκαι εχει και κεφαλα. Ολα βεβαια κρινοντας απο τις φωτογραφιες. Να το χαιρεσαι.
 
Αρη σε ευχαριστω, το απογευμα θα προσπαθησω για καλυτερες φωτογραφιες
Καλησπερα σε ολους του φιλους. Ενα μεγαλο ευχαριστω στον Σταυρο για την βοηθεια του στην μορφοποιηση ορισμενων φωτογραφιων.Αρη (και οποιος αλλος φιλος ή φιλη μπορει) καταφερα να βγαλω καπως ποιο κοντινες φωτογραφιες ριξε σε παρακαλω αν μπορεις μια ματια και σε αυτες
 
Θηλυκιά είναι αν βλέπω καλά από την φτερούγα
και τα πολλά άσπρα στίγματα στο πίσω μέρος του κεφαλιού
 
Και εγώ το ίδιο νομίζω με βάση το πλατάρι, μάγουλο, κεφάλι.
 
Φιλε μου Κωστα συγχωρα με, αλλα με τις πρωτες φωτο που ειχα δει νομισα οτι ειναι αγορι. Βλακεια μου. ΥΓ> Αληθεια, ποσο κοστισε η εγχειρηση αλλαγης φυλου; Αστειευομαι, παντως και παλι συγνωμη για την επιπολαιοτητα μου.
 
Σας ευχαριστω πολυ, δεν πειραζει θα αναζητησω μια καλη αρσενικη καρδερινα και θα τα ζευγαρωσω
 
Φιλε μου που την στηριζεις την διαγνωση

απο την πρωτη φωτο, η μασκα του ειναι αυτο που με κανει να πιστευω οτι ειναι αρσενικο γιατι βλεπω οτι το κοκκινο ξεπερνα το ματι και ειναι πιο στρογγυλοπροσωπη. Επισης και η φτερουγα στην τριτη φωτο πιστευω οτι ειναι πιο κοντα σε αρσενικο.
 
Back
Top