Γενικά Αναζήτηση καναρινιών

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Joanna504
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Joanna504

PB New Member
Εγγραφή
26 Απρ 2014
Μηνύματα
19
Καλησπέρα και καλό μήνα σε όοολη τη φτερωτή παρέα!
Θέλω να αγοράσω 2 καναρίνια για να τα δωρίσω στη μητέρα μου για τη γιορτή της, κι αφού απευθύνθηκα στα pet shop του νησιού μου κι απογοητεύθηκα, αποφάσισα να ζητήσω τη βοήθεια σας.
Από τα μαγαζιά μου είπαν ότι δεν μπορούν να μου φέρουν καναρίνια, καινούριες παραλαβές θα έχουν τον Οκτώβριο.
Μπορείτε να μου πείτε που μπορώ να απευθυνθώ για να αγοράσω τα καναρίνια που θέλω;
 
εγω θα ελεγα αν μπορουσες να αλλαξεις το αβαταρ σου γιατι αν βαζαμε εδω ολοι τις προτιμησεις των ομαδων μας, στο τελος το φορουμ θα το καναμε σπορ καφε... Νομιζω πως απαγορευετε και απο τους κανονισμους του φορουμ . μπορεις να βρεις απο εκτροφεις και να σου στειλουν με μεταφορικη, καταρχην εχεις υποψην σου προτιμηση σε καποια ρατσα, για να μπορεσουμε να σε βοηθησουμε ;
 
Πάνο το άβαταρ δεν το έχω επιλέξει επίτηδες, απλά είχα γραφτεί σε κάποιο αθλητικό φόρουμ παλιότερα, κι όταν γράφτηκα εδώ η φωτογραφία εμφανίστηκε μόνη της. Δοκίμασα να την αλλάξω αλλά δεν τα έχω καταφέρει. Παρόλα αυτά, δεν νομίζω να είναι τόσο τραγικό ώστε να ασχολούμαστε με αυτό το θέμα, κάποια στιγμή που θα έχω μάθει να χειρίζομαι καλά το φόρουμ θα το αλλάξω.
Έψαχνα στο ίντερνετ για εκτροφείς, αλλά δεν βρήκα κάτι, γιαυτό είπα μήπως ξέρετε εσείς να μου προτείνετε κάποιους.
Όσο για τη ράτσα, η μαμά μου δεν έχει τέτοιες απαιτήσεις, οπότε η ράτσα να δεν με απασχολεί τόσο... Αυτό που τη νοιάζει, είναι να είναι το ένα κόκκινο και το άλλο λευκό, και να κελαηδούν για να έχει συντροφιά. (Απ ο,τι γνωρίζω όμως, όλα τα αρσενικά κελαηδούν αρκετά, σωστά;)
Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτογραφίες για να σας δείξω τι ακριβώς ψάχνω, ελπίζω να τα καταφέρω...

Güzel-Kanarya-Resimleri-24.gif kanari1.webp
 
εχεις επιλεξει δυο πολυ ομορφα καναρινακια, φυσικα το καθε ενα με τις ιδιετεροτητες του και τις διατροφικες αναγκες του, ναι ολα τα αρσενικα κελαηδανε, σου στελνω μια σελιδα του συλογου ΑΛΟΠ βλεπεις τι ακριβως θελεις και περνεις τηλεφωνο τον εκτροφεα και αν εχει σου στελνει
Code:
https://alop.gr/ektrofeis-melh-alop.html
 
πάντως η αλήθεια είναι πως η κατάλληλη εποχή για να πάρεις πουλάκι είναι Σεπτέμβριο με Οκτώβριο
 
Πάνο σ' ευχαριστώ πολύ, θα το ψάξω!
Μαρία μου το ξέρω, αν δεν ήταν η κατάσταση επείγουσα για μένα, θα μπορούσα να περιμένω...
Αλλά υπάρχει θέμα και θέλω να προσπαθήσω να τα βρω όσο πιο σύντομα μπορώ...
 
Ιωάννα, εδώ μπορείς να βρεις μια λίστα με συλλόγους εκτροφέων, οι περισσότεροι των οποίων, αν όχι όλοι, πουλάνε τα πουλιά που παράγουν. Σύλλογοι ωδικών πτηνών στην Ελλάδα

Είναι γεγονός ότι αυτή την εποχή δεν θα βρεις τα καλύτερα πουλιά. Αυτά βρίσκονται στην αναπαραγωγή.

Έχεις δίκιο, η εικόνα δεν είναι κάτι τόσο τραγικό. Παρόλα αυτά, για τυπικούς λόγους, στείλε μου αν θέλεις μια φωτογραφία που σου αρέσει σχετική με το αντικείμενο του φόρουμ στο info [@] petbirds . gr και θα την ανεβάσω στο λογαριασμό σου. Δεν χρειάζεται μορφοποίηση, θα την προσαρμόσω εγώ στις απαιτούμενες διαστάσεις.
 
Back
Top