Διατροφή Αναζήτηση της versele laga για parrotlets

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης kikos7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

kikos7

PB New Member
Εγγραφή
9 Μαρ 2016
Μηνύματα
8
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα
Στο parrotlet που έχουμε, δίνουμε με καλή αποδοχή την http://versele-laga.eu/NUTRI/Nutrit...ex.jsp?ran=166&pro=5107&fam=138&ani=261&rac=0 στο σάιτ της versele laga βρίσκω όμως και αυτή http://versele-laga.eu/NUTRI/Nutrit...x.jsp?ran=166&pro=28951&fam=138&ani=261&rac=0 με σύνθεση διαφορετική ειδικά για parrotlet. Τη χρησιμοποιείτε; - την έχετε δει κάπου να πωλείται;
Ευχαριστώ
 
Κάποια από αυτές
pet4u.gr/search-products-el?subcats=Y&status=A&pshort=Y&pfull=Y&pname=Y&pkeywords=Y&search_performed=Y&q=versele+laga&gclid=CM2vlefR8s0CFQ2eGwodNuMK0A
σου κάνει;
 
Αυτή που δίνω τώρα (του πρώτου συνδεσμου) τη βρίσκεις σε αρκετά petshop σε συσκευασίες 1 κιλού. Απλά μου κίνησε το ενδιαφέρον η δεύτερη που η σύνθεση είναι σύμφωνα με την versele ποιο κατάλληλη για parrotlets
 
Αυτή που δίνω τώρα (του πρώτου συνδεσμου) τη βρίσκεις σε αρκετά petshop σε συσκευασίες 1 κιλού. Απλά μου κίνησε το ενδιαφέρον η δεύτερη που η σύνθεση είναι σύμφωνα με την versele ποιο κατάλληλη για parrotlets
Να υποθέσω πως αν ψαχτείς θα βρεις... κι αν δεν είναι άμεσα διαθέσιμη μπορείς να ρωτήσεις για μελλοντική παραγγελία.
 
Έκανες σύγκριση των συστατικών μεταξύ των δύο τροφών; Δεν ξέρω αν οι διαφορές τους έχουν τόσο μεγάλη αξία για την σωστή διατροφή του συγκεκριμένου είδους. Αυτό είναι κάτι που θέλει ψάξιμο. Καλά κατάλαβα πως η ειδική τροφή δεν περιλαμβάνει ηλιόσπορους; Επίσης όπως πρόσεξα, παράγεται μόνο 20 κιλη.
Και δεν πωλείται στην Ελλάδα, βάζοντας το brand name, δεν δίνει αποτελέσματα πωλήσεων.
 
Έχει ηλιοσπορο και η δεύτερη, απλά έχει σαν πρώτο σπορο το canary seed και όχι το millet, και έχω παρατηρήσει ότι ο πεπίτο αφήνει αρκετό μίλετ αφάγωτο. Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη η σύνθεση της, αλλά για να την προτείνει η εταιρεία;... Δεν ξέρω...
Πάντως πήρα τηλέφωνο την εταιρεία Γεωργιάδης Γεώργιος & ΣΙΑ, στο Google έλεγε εισαγωγές versele laga, και μου είπαν ότι σαν κωδικό δεν τον εισάγουν, αν τον ζητήσω όμως από το κατάστημα που κάνω αγορές, θα γίνει ειδική παραγγελία από αυτούς και σε περίπου 1 μήνα θα έχουν το έχουν.
Σκοπεύω να το κάνω, λόγω ότι η συσκευασία είναι των 20 κιλών, ενδιαφέρεται κάποιος να την κάνουμε μαζί;
 
Δεν ξέρω αν είναι καλύτερη η σύνθεση της, αλλά για να την προτείνει η εταιρεία;... Δεν ξέρω...
Ναι προφανώς έχουν προηγηθεί μελέτες, δεν είναι τυχαίο.
Υπάρχουν αρκετά άτομα με parrotlets, άλλαξε λίγο τον τίτλο να κάνεις πρόσκληση ομαδικής παραγγελίας.
 
Back
Top