Γενικά Αναζήτηση pet shop

ΑΕΤΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
1 Σεπ 2009
Μηνύματα
11
Πόλη
Σίφνος
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου πειτε καποιο πετ σοπ ή εκτροφεα που εμπιστευεστε ή απλα γνωριζετε γιατι θελω να αγοράσω ενα ζευγαρι κοινα παπαγαλακια και να ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλα στην υγεια τους και οχι αυτο να δειχνουν... Περιμενω τις απαντησεις σας με αγωνια ( κυριως στο κεντρο ή προς τον πειραια). :)
 
Γειά σου Άγγελε! Για να είσαι 100% σίγουρος για την υγεία του ζευγαριού σου καλύτερα είναι να αγοράσεις απο εκτροφέα. Θα τα πληρώσεις κάπως ακριβότερα μεν, αλλά θα είναι σίγουρα υγιή, και κατά πάσα πιθανότητα θα είναι και ήμερα.
 
Εχεις εσυ να μου πρωτεινεις καποιο στις περιοχες που λεω αν υπαρχει κανενα;
 
Καλησπερα παιδια θα ηθελα να μου πειτε καποιο πετ σοπ που εμπιστευεστε γιατι θελω να αγοράσω ενα ζευγαρι κοινα παπαγαλακια και να ειμαι σιγουρος οτι ειναι καλα στην υγεια τους και οχι αυτο να δειχνουν... Περιμενω τις απαντησεις σας με αγονια ( κυριως στο κεντρο ή προς τον πειραια). :)
Είναι μια απάντηση του Βασίλη σε ένα παρόμοιο θέμα κι επειδή απλά συμφωνώ και εγώ με αυτή την άποψη, την παραθέτω…
Σέβη κάθε περιοχή έχει κάποια καλά και κάποια όχι τόσο καλά μαγαζιά. Μπαίνοντας σε ένα μαγαζί μπορείς να κρίνεις από τις συνθήκες διαβίωσης των πουλιών και συζητώντας λίγο με τον καταστηματάρχη το κατά πόσο σου κάνει ή όχι. Πιστεύω ότι είναι ο καλύτερος τρόπος το να επισκευτείς και να κρίνεις για να διαλέξεις ένα μαγαζί. Πίστευε στα μάτια σου και στην κρίση σου είναι οι καλύτεροι σύμβουλοι. Αυτή είναι η γνώμη μου.
 
Back
Top