Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή αχάτης οπάλ κίτρινο μωσαϊκό

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης nikosT
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

nikosT

PB New Member
Εγγραφή
27 Φεβ 2017
Μηνύματα
88
Πόλη
Ιωάννινα
Καλησπέρα.
Καιρός να παρουσιάσω και γω τα πρώτα μου φετινά πουλάκια.

26/3: 3 πρώτα πουλάκια.

1IMG_20190326_185830.webp

27/3: το 4ο της παρέας

2IMG_20190326_185830.webp

29/3: όλα πηγαίνουν καλά!

3IMG_20190329_173303.webp
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Σε ευχαριστώ. Τον αρσενικό που έχω παρουσιάσει παλιότερα τον είχα βρει τυχαία αλλά έψαξα αρκετά να του βρω την ανάλογη κυρία!
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Καλησπέρα και σε σένα Νίκο! Καλή, αρμονική και ομαλή συνέχεια στην αναπαραγωγή! Ευοδώθηκε η αναζήτηση ταιριού! Είναι κομψά και πανέμορφα τα καναρίνια σου! Τα πας περίφημα και οργανωμένα! Μπράβο σου! Όλα να πάνε κατ'ευχήν! Με το καλό να τα καμαρώσεις στο κλαρί!:)👍
 
Με το καλό να κλαρώσουν!

'Ομορφα πουλάκια και ωραία φωλιά, κι εγώ την δοκιμάζω φέτος για πρώτη φορά.

Υπάρχει κάποιος λόγος που χρησιμοποιείς και έξτρα καλάθι με τη συγκεκριμένη φωλιά;
 
Υπάρχει κάποιος λόγος που χρησιμοποιείς και έξτρα καλάθι με τη συγκεκριμένη φωλιά;
Καταρχήν σε ευχαριστώ.
Ο λόγος που το έκανα είναι σε περίπτωση που χρειαστεί να αντικαταστήσω την φωλιά ή το υλικό της για καθαριότητα αργότερα. Δεν έχω καταλάβει να δημιουργεί κάποιο πρόβλημα.
 
Κάποιο πρόβλημα δεν φαίνεται να δημιουργεί εκτός ίσως από το ότι είναι κάπως υπερυψωμένη αλλά αφού δεν ενοχλείται η κανάρα σε εμάς δεν πέφτει λόγος...
Το βρίσκω πλεονασμό το καλαθάκι ίσως με τσόχα έκανες την ίδια δουλειά.
Δεν μπορώ να δω αν έχεις βάλει και τσόχα στο καλαθάκι...
 
Δεν έχω βάλει όχι. Στη φωτο όντως φαίνεται υπερυψωμένη γιατί δεν την έχω βάλει σωστά. Διαφορετικά είναι στο ίδιο επίπεδο και δεν δημιουργεί προβλήματα. Ούτε σε αυτή την καναρα ούτε στο άλλο ζευγάρι που έχω.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Το δέχομαι μια και το λες εσύ..
Αλλά να παραδεχτούμε για τους αναγνώστες μας πως αυτό είναι μια "λάθος" τακτική που μπορεί να προκαλέσει την "καταστροφή" στην αναπαραγωγική προσπάθειά τους.
 
Back
Top