Γενικά Αναπαραγωγή καναρινιών χρώματος 2015

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλη αρχη και καλη συνχεια Μακη!👍 Τι χρωματος ειναι; Διεκρινα κι ενα λουτινο/αλμπινο;
 
Ευχαριστώ ! Σατινε κίτρινο μωσαικό είναι τα κοκκινομάτικα. Υπάρχουν και Τοπάζιο αλλά μεγαλώνει και το ΜΑΥΡΟ το Cobalt Κίτρινο.
 
Καλή αρχή κύριε Μάκη! Να χαίρεστε τα πρώτα μωρά! Το μαυράκι το υιοθετημένο ξέρουμε τι γονείς έχει; 😛
 
Καλή αρχή κύριε Μάκη! Να χαίρεστε τα πρώτα μωρά! Το μαυράκι το υιοθετημένο ξέρουμε τι γονείς έχει; 😛
Υιοθετημένο δεν είναι το ΜΑΥΡΑΚΙ, είναι το ΣΑΤΙΝΕ που είναι στην φωλιά των ΚΟΒΑΛΤΙΩΝ. Είναι ένα απο τα τρία αυγά που βρήκα μέσα στην μεγάλη κλούβα πριν χωρίσω τα ζευγάρια. Είπα να τα κρατήσω, και μετά απο μερικές εβδομάδες τα έβαλα στην πρώτη κανάρα που "έκατσε". Κατα σύμπτωση ήταν το κοβάλτιο. Οπως βλέπεις εξελίσσεται και αυτό μια χαρά, παρ' ότι χρωματικά είναι η μέρα με την νυχτα. :)
 
Εύχομαι πολλά περισσότερα και όλα να πάνε καλά.. Εγώ γκρεμιζω το σαλόνι τελικά πώω όσο εμείς περιμένουμε εσείς έχετε..
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Υιοθετημένο δεν είναι το ΜΑΥΡΑΚΙ, είναι το ΣΑΤΙΝΕ που είναι στην φωλιά των ΚΟΒΑΛΤΙΩΝ. Είναι ένα απο τα τρία αυγά που βρήκα μέσα στην μεγάλη κλούβα πριν χωρίσω τα ζευγάρια. Είπα να τα κρατήσω, και μετά απο μερικές εβδομάδες τα έβαλα στην πρώτη κανάρα που "έκατσε". Κατα σύμπτωση ήταν το κοβάλτιο. Οπως βλέπεις εξελίσσεται και αυτό μια χαρά, παρ' ότι χρωματικά είναι η μέρα με την νυχτα. :)
Τι τυχερό το σατινούλι! Αααχχχ κι έχω αδυναμία στα σατινέ! Έχω και μια ευαισθησία με τις υιοθεσίες! Και είναι ένα κουκλί! Ξέρετε ότι αυτό το πουλάκι σας είναι η αδυναμία μου! 😛

Κίτρινο Σατινέ συγκεκριμένα;
 
Σατινέ Κίτρινο Μωσαϊκού.
satine-yellow-mosaic-t11.jpg
Ερωτεύτηκα! 🙄 Θα μπορούσα να γίνω η νονά του; :D
 
Ώραιο πουλί.. Μας κακομαθενεται κύριε μακη και μετά τα δικά μας μας ξυνιζουν 😀.. Λίγα χρόνια υπομονή..
 
Μακη τα 3 αυγα που αναφερεις παραπανω ποσες μερες εμειναν ακλωσσητα πριν τα βαλεις στην καναρα;
 
Ως συνήθως ο κ. Μάκης μας χόρτασε νωρίς νωρίς φωτος... καλή συνέχεια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
Back
Top