Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή το Μαρτιο σε εξωτερικο χωρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης PRO
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

PRO

PB Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2007
Μηνύματα
248
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ηθελα να ρωτησω το εξης:
Εαν τα πουλια πυρωσουν ειναι εφικτη η διατηρηση των νεοσσων τον Μαρτιο σε εξωτερικο χωρο ή ενεχει κινδυνους;

Φετος λογο του οτι δεν ειχαμε παγωνιες ξεκινησα την προετοιμασια εδω και δυο μερες στα καναρινια μου και φανανταζομαι οτι μεχρι τα μεσα Μαρτιου μπορει να πυρωσουν.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
 
Πιστεύω ότι δε θα έχεις πρόβλημα αν κι εγώ προτιμώ την αναπαραγωγή σε κλειστό χώρο.. Στο μπαλκόνι μου έχω μόνο ένα σκαρθί με μια κανάρα... Το συγκεκριμένο ζευγάρι δεν έχει πυρώσει ακόμα αλλά κι εγώ πιστεύω ότι μέσα στο Μάρτιο τα πουλιά θα είναι έτοιμα... Οι νεοσσοί δε θα έχουν πρόβλημα αρκεί να μην είναι εκτεθειμένοι σε ρεύματα αέρα και υγρασία...Άρα το μόνο που έχουμε να κάνουμε είναι υπομονή:D
 
  • Like
Αντιδράσεις: PRO
Ηθελα να ρωτησω το εξης:
Εαν τα πουλια πυρωσουν ειναι εφικτη η διατηρηση των νεοσσων τον Μαρτιο σε εξωτερικο χωρο ή ενεχει κινδυνους;

Φετος λογο του οτι δεν ειχαμε παγωνιες ξεκινησα την προετοιμασια εδω και δυο μερες στα καναρινια μου και φανανταζομαι οτι μεχρι τα μεσα Μαρτιου μπορει να πυρωσουν.

Ευχαριστω εκ των προτερων.
Τουλάχιστον καθυστέρησέ το όσο μπορείς, γιατί καμιά φορά γίνεται πραγματικότης το
"Μαρτης γδάρτης και παλουκοκαυτης" Βέβαια εννοείται, οτι δεν θα βάλεις τα πουλιά
για περισσότερες απο δυό γέννες. 😉 Να μην πέσεις και στον Ιούλιο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: PRO
Σας ευχαριστω για τις αμεσες και σαφεις απαντησεις σας.tolisarta καλα σκαρθοκαναρα σου ευχομαι! Οσο γι΄αυτο που αναφερει ο κ. Μακης περι Μαρτη γδαρτη και παλουκοκαυτη καμια φορα γινεται πραγματικοτητα και με βαζει σε σκεψεις αλλα θα δουμε... Καλη επιτυχια στις αναπαραγωγες σας και συντομα μικρα!
 
Σας ευχαριστω για τις αμεσες και σαφεις απαντησεις σας.tolisarta καλα σκαρθοκαναρα σου ευχομαι! Οσο γι΄αυτο που αναφερει ο κ. Μακης περι Μαρτη γδαρτη και παλουκοκαυτη καμια φορα γινεται πραγματικοτητα και με βαζει σε σκεψεις αλλα θα δουμε... Καλη επιτυχια στις αναπαραγωγες σας και συντομα μικρα!

Μεχρι τωρα εχω ηδη 52 μικρα και μεχρι τις 20 του μηνα θα εχω γυρω στα 120 αν ολα πανε καλα...
 
Μπραβο συμπατριωτη Θεοδωρε! Και εις ανωτερα!Βασικα εδω στην Θεσσαλονίκη εχουμε εντονο το προβλημα της υγρασιας κατι που ειναι αρνητικο για την αναπαραγωγη στον εξωτερικο χωρο. Στην νοτια Ελλαδα νομιζω οτι το κλιμα ειναι ποιο ευνοικο.
 
Back
Top