Αναπαραγωγή Αναπαραγωγή 2018

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mgerom
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Καλή αναπαραγωγή και καλά αποτελέσματα για όλους! Πάνω από όλα καλά να είμαστε να χαιρόμαστε το χόμπι μας και να βρισκόμαστε κάθε χρόνο στην "πίστα ". Εγώ φετος θα καθυστερήσω λόγο αλλαγής κλίματος και κρατάνε καλά τα κρύα εδω που είμαι συν ότι ο καινούριος χώρος πάει με της εξωτερικές συνθήκες πλέον! Υπομονή ο Μάρτης είναι κοντά!
 
Επειδή "κόλλησα" από χτες, να υποθέσω ότι η ζευγαρώστρα με την ανάποδα ποτίστρα είναι άδεια ε; 😛
😀 Τό είδες ε; Λάθος υπόθεση.
Αν προσέξεις,υπάρχει μείγμα στην αυτόματη, υπάρχει κέρασμα και αυγοτροφή στις άλλες δυο ταϊστρες και μια κανάρα που κλωσσάει(δεν φαίνεται) πιθανόν το 2ο ή 3ο αυγό της (την ημέρα της φωτογραφίας). Η ποτίστρα είναι ανάποδα απο την προηγούμενη ημέρα το βράδυ ώστε την επόμενη που θα την γεμίσω να μη ξεχάσω να προσθέσω δυο σταγόνες υγρό ασβέστιο 😉. Ενα απο τα πολλά μικρά τρικ, που βοηθούν αυτές τις δύσκολες μέρες της αναπαραγωγής.
 
Η ποτίστρα είναι ανάποδα απο την προηγούμενη ημέρα το βράδυ ώστε την επόμενη που θα την γεμίσω να μη ξεχάσω να προσθέσω δυο σταγόνες υγρό ασβέστιο 😉
Χα χα καλό κόλπο, γιατί με κορδελλάκι στο χέρι, εγώ ξεχνάω γιατί έβαλα το κορδελλάκι :D
 
Καλή αναπαραγωγή και καλά αποτελέσματα για όλους! Πάνω από όλα καλά να είμαστε να χαιρόμαστε το χόμπι μας και να βρισκόμαστε κάθε χρόνο στην "πίστα ". Εγώ φετος θα καθυστερήσω λόγο αλλαγής κλίματος και κρατάνε καλά τα κρύα εδω που είμαι συν ότι ο καινούριος χώρος πάει με της εξωτερικές συνθήκες πλέον! Υπομονή ο Μάρτης είναι κοντά!
... και τα γαρδελάκια παρουσίαση.
 
Back
Top