Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη κιτρινου θηλυκου με αχατη κοκκινο μωσαικ

georgoulias

PB New Member
Εγγραφή
8 Ιουν 2009
Μηνύματα
17
Πόλη
Αθήνα
Γεια σας παιδιά! Είμαι νέος στο επάγγελμα 😛 και έχω κάποιες απορίες!ζευγάρωσα έναν αχάτη κόκκινο μωσαικ αρσενικο με ενα απλο καναρινι κιτρινο θηλυκο! Εχει κανει τρια αυγα αλλα σημερα 4η μερα δεν γεννησε! Ειναι καλος ο συνδιασμος των πουλιων η υπαρχει προβλημα;:s
 
ο συνδιασμος δεν ειναι καλος γιατι αν παρεις πουλακια θα ειναι ''παρδαλα''! Καλυτερο ειναι να ζευγαρωνουμε πουλια της ιδιας ρατσας.
 
δηλαδή φιλε τι εννοείς όταν λες παρδαλά; Ευχαριστω που απάντησες στο μήνυμά μου :)
 
Θα σε συμβουλευα να κανεις ωοσκοπηση κι αν ειναι ασπορα χωρισε το ζευγαρι γιατι δεν ειναι καλη η εποχη, λογω θερμοκρασιας και πτερορροιας που καταπονουν τα πουλια https://community.petbirds.gr/threads/Πληροφορίες-για-την-ωοσκόπηση-των-αυγών.125/
ειναι καλος ο συνδιασμος των πουλιων η υπαρχει προβλημα;:s
Θα ειναι καλα στην υγεια τους απλα δεν θα ειναι ρατσας και θα εχουν διαφορα χρωματα!
Κανονικα για να μην κανουμε μπασταρδεματα θα πρεπει:
Το απλο κιτρινο με καποιο αλλο απλο χρωματος αναλογων του γουστου σου και τον αχατη κοκκινο μωζαικ με αχατινα κοκκινουλα μωζαικ...
 
αν και απαντησει η νικη οταν λεω παρδαλα εννοω οτι τα χρωματα που θα εχουν δεν θα αντιπροσωπεύουν καποια ρατσα και δεν θα εχουνμ ομοιόμορφο χρωματισμο.
 
Back
Top