Γενικά Αναπαραγωγη σε εξωτερικο χωρο

THODORIS1982

PB Member
Εγγραφή
22 Οκτ 2007
Μηνύματα
759
Πόλη
Λάρισα
Ηθελα να κανω μια ερωτηση σε οσους ζευγαρωνουν εξω και εχουν malinois.Tα πουλια δεν επρεπε κανονικα τετοια εποχη να πυρωνουν; Τα δικα μου κανουν σαν αδερφακια οποτε τα χωρισματα μπηκαν παλι
 
Θοδωρή δεν μπορώ να σε βοήθησω γιατί τα δικά μου τα έχω σε δωμάτιο το όποιο δεν έχει θέρμανση και για αυτό σε ρώτησα, ελπίζω να σε βοηθήσει κάποιος φίλος, πάντως και ο καιρός δεν έχει σταθεροποιηθεί ακόμη και αυτό θα παίζει κάποιον ρόλο.
Φιλικά Γιάννης
 
Καλα τα πας φιλε
Ειναι σχετικα νωρις ακομα για εμας τους μπαλκονατους
Εμενα απο τα ζευγαρια μου εχει κανει φωλια και αυγα ενα 10% και αυτο εγινε αμεσως μολις εβγαλα τα χωρισματα.
Τα υπολοιπα παιζουν η αδιαφορουν, ειδα και πραξη αλλα διαθεση για φωλια μηδενικη σε ορισμενα. Παντως ο καιρος θα ξανακρυωσει οποτε καλυτερα να περιμενουμε και το μεγαλωμα της ημερας.

Υπομονη και παρατηρηση
ΜΦΧ
Πανος
 
Και εγω εξω τα εχω υπομονη μπαλκοναδες μου θα ρθουν καλυτερες μερες και για μας
 
Τα δικα μου 5 ζευγαρια καναρινια σε εξωτερικο χωρο + 2 καρδερινα-καναρα απο αυτα μονο τα 2 εχουν φωλια με αυγα θερμοκρασια απο12-20 βαθμους
 
Θοδωρη δεν ξερω αν εχεις κανει προετοιμασια στα πουλια, εγω διατηρω 10 ζευγαρωστρες σε εξωτερικο χωρο και
εχω βγαλει τα πρωτα μου πουλια απο τις τρεις, ενω αλλες πεντε εχουν αυγα. Οταν ενοω εξωτερικες αναφερομαι στο μπαλκονι μου.
 
Θοδωρη δεν ξερω αν εχεις κανει προετοιμασια στα πουλια, εγω διατηρω 10 ζευγαρωστρες σε εξωτερικο χωρο και
εχω βγαλει τα πρωτα μου πουλια απο τις τρεις, ενω αλλες πεντε εχουν αυγα. Οταν ενοω εξωτερικες αναφερομαι στο μπαλκονι μου.
Η προετοιμασια εχει γινει και ακομα γινεται αλλα εδω πανω δεν εχουμε και τοσο σταθερη θερμοκρασια ακομα οσο στην Αθηνα.
 
3 ζευγαρια στο μπαλκονι.Ζεστανε λιγο ο καιρος απο τη Μ. Δευτερα και ειχα τα εξις:
1) ενα ζευγαρι μαλινουα ευρωπαικης προελευσης βγαζουν τα ματια τους συνεχως και σκορπιζουν το νημα.
2)Το δευτερο ζευγαρι μαλινουα Ελληνικης εκτροφης βρισκονται στον κοσμο τους.Φαι φαι φαι... Το νημα ουτε που το αγγιζουν
3)Καναρα μπατσαρδη ελληνικη που ειχε ζευγαρωσει το χειμωνα μεγαλωνοντας εναν νεοσσο βρισκεται σε φαση μονιμου κυνηγιτου με τον καρδερινο μου. Ειπα να δοκιμασω και κανα δυσκολο φετος
Ελπιζω μη μου τι χαλασει ο καιρος γιατι βλεπω να κλωσσανε στον καυσωνα του Ιουλιου

Σταυρο ειναι ευκολο να το μεταφερεις στο φορουμ με την αναπαραγωγη το θεμα
 
ειναι ο καιρος παιδια😎
4 ζευγαρια που ηταν στην κοσμαρα τους εχουν κανει απο προχθες αυγα με διαφορα μιας ημερας πανω κατω
αντε γιατι αργησαμε μερικοι
καλες επιτυχιες
Πανος
 
Back
Top