Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη φλωρων

flwria stratis

PB New Member
Εγγραφή
30 Νοε 2014
Μηνύματα
4
Πόλη
Αθήνα
Καλη σας μερα..
Ενας καλος φιλος εχει βγαλει 2 γενες με φλωρια αλλα και αποφάσισε να μου δωσει ενα αρσενικο απο τη μια γενα και ενα θυλικο απο την αλλη γενα ωστε να αρχησω και εγω αυτο το θαυμασιο χομπι.
Τα φλωρια δε τα εχει δαχτυλιδωσει μιας και δεν ηξερε απο που να εμπορευτει δαχτυλιδια αμα εψαχνε σίγουρα θα εβρεισκε αλλα δεν... Το κακο ειναι πως δε ξερω κυριολεκτικά τπτ απο φλωρια. Στοχος θα ειναι η αναπαραγωγη τους τα φλωρια ειναι ενους χρονους. Σκευτομαι να φτιαξω μια κλουβα 1,5-1 μετρο υψως 1 μετρο. Περα απο εκει μεσα θα βαλω 3-4 κλαδια την ποτιστρα τους και τα φαγια τους. Να προσθεσω τπτ αλλο για αρχη;
 
Όχι δεν χρειάζονται προς το παρόν τίποτε άλλο μέχρι την Άνοιξη.
Να έχεις καλή και ποικίλη σε σπόρους τροφή, καθαρό νεράκι, φρέσκα φρούτα ή λαχανικά, τακτική καθαριότητα και μια σχετική προστασία από τα αρπακτικά. Επειδή κάποιος πολύ καλός μου φίλος ψάχνει για τέτοια πουλιά εκτροφής μπορείς να μας πεις το όνομα του εκτροφέα, έστω και σε προσωπικό μήνυμα. Ευχαριστώ πολύ.
 
δεν ειναι και εκτροφεας με ολη τη σημασια της λεξης το χομπι του κανει και επειδι με ξερει μου εδωσε δε δεινει γυρω γυρω μιας και δεν εχει και πολλα πουλια στο μελλον μπορει αμα του κανουν κιαλες γενες.
Απο τροφη θα τους βαζω τροφη για αγρια+ηλιοσπορο και αυγοτροφη και μηλο; τι αλλο
 
Η 2 γέννες που έβγαλε είναι από 1 ζευγάρι η από 2 ζευγάρια;
 
Τα φλωρια σε γενικες γραμμες ειναι τα πιο ευκολα ιθαγενη! Για την ωρα κανε αυτα που λεει ο Γιαννης! Την ανοιξη πια λιγο καλυψη στην φωλια, αυγοτροφη, αυγο και ολα θα πανε καλα!
Και αν ολα πανε κατευχην και βγαλεις πουλακια τοτε το δακτυλιδι να ειναι 2,9
 
Καλη σας μερα..
Ενας καλος φιλος εχει βγαλει 2 γενες με φλωρια αλλα και αποφάσισε να μου δωσει ενα αρσενικο απο τη μια γενα και ενα θυλικο απο την αλλη γενα ωστε να αρχησω και εγω αυτο το θαυμασιο χομπι.
Τα φλωρια δε τα εχει δαχτυλιδωσει μιας και δεν ηξερε απο που να εμπορευτει δαχτυλιδια αμα εψαχνε σίγουρα θα εβρεισκε αλλα δεν... Το κακο ειναι πως δε ξερω κυριολεκτικά τπτ απο φλωρια. Στοχος θα ειναι η αναπαραγωγη τους τα φλωρια ειναι ενους χρονους. Σκευτομαι να φτιαξω μια κλουβα 1,5-1 μετρο υψως 1 μετρο. Περα απο εκει μεσα θα βαλω 3-4 κλαδια την ποτιστρα τους και τα φαγια τους. Να προσθεσω τπτ αλλο για αρχη;

Τα φλωρια σε γενικες γραμμες ειναι τα πιο ευκολα ιθαγενη! Για την ωρα κανε αυτα που λεει ο Γιαννης! Την ανοιξη πια λιγο καλυψη στην φωλια, αυγοτροφη, αυγο και ολα θα πανε καλα!
Και αν ολα πανε κατευχην και βγαλεις πουλακια τοτε το δακτυλιδι να ειναι 2,9

Στρατή, από κοντά τον Κώστα franchi612

Καλός γνώστης στα φλόρια.
 
ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΙΔΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΠΟΥ ΣΚΕΥΤΟΜΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΖΕΥΓΑΡΩΣΟΥΝ... Να βαλω και τη φωλια μεσα η την εποχη της αναπαραγωγης
 
Back
Top