Αναπαραγωγή Αναπαραγωγη lovebird και η διαδικασια για να επιτευχθει

constadinos

PB Member
Εγγραφή
24 Νοε 2008
Μηνύματα
486
Πόλη
Περιστέρι
Θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σχετικα με το θεμα της αναπαραγωγης στα Lovebird μου.

1)Μηπως τωρα που πηρα τον καινουριο δεν επρεπε να αφησω μεσα στο κλουβι την φωλια;Να την βγαλω και να την βαλω αργοτερα;

2)Υπαρχει περιπτωση η θηλυκια μου να θεωρει τον καινουριο της συντροφο παιδι της γι αυτο και τον ταιζει;

3)Χρειαζεται καποια διαδικασια για να πετυχω την αναπαραγωγη τους η μονο υπομονη;
Περιμενω με ανυπομονησια τις απαντησεις σας!:D
 
Καλημέρα,
έφ΄όσον κράτησες τον απαραίτητο χρόνο καραντίνας, δεν νομίζω ότι η παρουσία της φωλιάς τα επηρεάζει. Τον ταιζει, διότι εκπαιδεύονται για την διαδικασία της αναπαραγωγής. Η διαδικασία είναι, η σωστή διατροφή μαζί με τα απαιτούμενα υλικά για την φωλιά.
Η υπομονή (και η τύχη) είναι τα κυριότερα στοιχεία. Εμείς απλώς τους δίνουμε τις καλύτερες συνθήκες και αυτά (και η φύση) κανονίζουν τα υπόλοιπα...
Φιλικά, Γιάννης
 
Ευχαριστω. Μου φανηκε λιγο περιεργο γιατι ειχα συνηθισει που ο Κοκος(ο αρσενικος μου που πεθανε)ταιζε την θηλυκια! Σχετικα με την διατροφη τους δινω τυρι που ξετρελενονται και καμια φορα φρουτα.Χρειαζετε κατι αλλο που θα βρω στο εμποριο;
 
Back
Top