Ασθένειες Ανησυχο cockatiel, έχει κάτι ή θέλει την προσοχή μας

cockoricos

PB New Member
Εγγραφή
27 Οκτ 2008
Μηνύματα
21
Πόλη
Αθήνα
παιδιά γεια σασ κ πάλι! Θα θελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την συμπεριφορά του κοκατιλ μου. εδώ κ 3 μέρες συνέχειά κράζει σαν να μας φωνάζει κοντά του κ μου φαίνεται πολύ ανχωμενος... Του πέφτουνε κ λίγα πουπουλακια... είναι λογικό? μήπως έχει κάτι κ δεν το καταλαβαίνω η' το κάνει για αν τραβήξει την προσοχή μας;
 
Εαν ειχε συνηθισει στη διαρκη παρουσια σας και ξαφνικά μενει αρκετα μονος του τοτε ειναι λογικο να φωναζει και να σας ψαχνει. Τα φτερα του πεφτουνε η τα τραβαει και τα βγαζει;
 
Μακάρι να είναι αυτό... Πάντως η διάθεση του και το κέφι του δεν τα έχει χάσει... Δεν τα τραβάει, του πέφτουνε. Λες να είναι κάτι; 😕
 
ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΦΟΡΑΣ ΚΟΚΑΤΙΛ!

παΐδια είχα ξαναγράψει τις προάλλες για το κοκατιλ μου κ την αλλαγή της συμπεριφοράς του. Κ σήμερα το πρωί συνεχίστηκε το κράξιμο αν κ όταν τον άλλαζα θέση κ τον έφερα κοντά μου σταματούσε! ρώτησα κ μια κτηνίατρο κ μου είπε οτι κ λόγω τησ πτεροροιας που περνάει κ έχει νεύρα! Τι να πω.. Δεν ξερω τι να κανω για να αλλάξει αυτο το κάλεσμά που κάνει! Πάντα με κόσμο είναι κ δεν αισθάνεται μοναξιά... Κ κάτι άλλο ειναι εποχή της αναπαραγωγής😎?
 
Back
Top