Ανταλλαγή Ανταλασσω τιμπραντο ημιαιμα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jk21
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jk21

PB Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.756
Πόλη
Περιστέρι
ανταλασσω τιμπραντο ημιαιμα (ο πατερας ειναι μονο δακτυλιδωμενος, ελληνα εκτροφεα του ΕΛ. ΣΥ. ΤΙ) ανεξαρτητως φυλου γιατι δεν τα εχω ξεχωρισει ακομα
συγκεκριμενα:
1 τιμπραντο με 1 λευκο οπαλ αχατη θηλυκο
2 τιμπραντο για ενα θηλυκο και ενα αρσενικο λιζαρντ ή 1 τιμπραντο με μεμονωμενα το καθενα
1 τιμπραντο με 1 κοκκινο θηλυκο καναρινι
 
  • Like
Αντιδράσεις: Ian32
η ανταλλαγη για κοκκινο θηλυκο δεν ισχυει και στη θεση της μπαινει η ανταλλαγη 2 ημιαιμων δικων μου τιμπραντο με θηλυκο (δακτυλιδωμενο κατα προτιμηση) τιμπραντο (φετεινο ή περσινο)
 
ετσι που τα γραφεις μπερδευτηκα.
δεν τα ξαναγραφεις απο την αρχη αλλα ποιο απλα.
αττικο παρκο ειναι ενα, μην θες να ανοιξεις κιαλο.
σαν αρχη ειναι καπως ετσι,
1 απλο καναρινι με λιζαρντ
1 απλο καναρινι με...
σου εκανα μια φορμα.

οταν ενας απο τους δυο γονεις ειναι απλο καναρι βγαινουν ΑΠΛΑ.

και μια απορια, εαν βαλω ενα γλοστερ με κοκκινο θα μου βγει σταφορτ;

πλακα σου κανω δημητρη.
 
Δημητρη ουτε αττικο παρκο θα κανω, ουτε τα ιμο σου θα αναμειξω με κατωτερες ρατσες:D(αστειευομαι...)

οταν ο πατερας ενος πουλιου ειναι τιμπραντο δακτυλιδωμενο και η μανα δεν εχει δακτυλιδι αλλα σου την εχουν χαρισει για τιμπραντο, για σενα τα μικρα ειναι τιμπραντακια, για τους αλλους ομως (αν θες να εισαι σωστος) δεν ειναι. Με αυτην την εννοια σε συνδιασμο με οσα λες ναι: ανταλλασω κοινα καναρινια με τα πουλακια που αναφερω πιο πανω . Τι να τα κανω; απο καποιο που δεν τα παει καλα με τους δασκαλους αλλα στα πουλια θελει δε θελει ειναι εχω μαθει να μην τα πουλαω. Κατι θα βρω να τα κανω και γω
 
Back
Top