Ανταλλαγή Ανταλλάζω θηλυκό ασπροκόκκινο μωζαΐκ με έντονο κόκκινο η χιονέ

Νομίζω ότι μια φωτό, αν φυσικά υπαρχει η δυνατότητα και μερικές πληροφορίες για το πουλι που ανταλλάσσεις και αυτο στο οποίο προσδοκεις, όπως η ηλικία, παρελθούσες γέννες κλπ, θα ήταν πολυ χρήσιμες για την ανταλλαγή.
 
Εκτος απο την φωτο θα βοηθουσε αν εγραφες κ τι χρονολογιας ειναι το πουλακι, αν ειναι δαχτυλιδωμενο κτλ
 
Νομίζω ότι μια φωτό, αν φυσικά υπαρχει η δυνατότητα και μερικές πληροφορίες για το πουλι που ανταλλάσσεις και αυτο στο οποίο προσδοκεις, όπως η ηλικία, παρελθούσες γέννες κλπ, θα ήταν πολυ χρήσιμες για την ανταλλαγή.

Έχεις δίκιο την επόμενη φορά θα είμαι πιο κατατοπιστικός, θα έρθει σήμερα το απόγευμα κάποιος γνωστός να το δει, αν δεν το πάρει θα ανεβάσω φώτο, επειδή μου το έδωσαν το πουλάκι το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι του 2016, έχει δαχτυλίδι, αλλά επειδή είμαι άσχετος περι δακτυλιδιών δεν ξέρω να σου απαντήσω τι ακριβώς σημαίνει, εγώ απλώς ασχολούμαι από χόμπι και δεν έχω βάλει ποτέ δαχτυλίδια στα πουλάκια μου, βάζω μόνο χρώματος πλαστικά για να μην μπερδεύω τα αδέρφια προκειμένου αποφυγής αιμομηξιών. Καλή χρονιά με υγεία!
 
έχει δαχτυλίδι, αλλά επειδή είμαι άσχετος περι δακτυλιδιών δεν ξέρω να σου απαντήσω τι ακριβώς σημαίνει
Αν θελήσεις να μάθεις λεπτομέρειες, μπορείς να γράψεις τον κωδικό τους εδώ https://community.petbirds.gr/threads/Τι-σημαίνει-ο-κωδικός-στο-δαχτυλίδι-του-πτηνού-μου.110/

Ενημερωτικά, εφόσον σε ενδιαφέρει μπορείς εδώ να βρεις πληροφορίες για τα δαχτυλίδια γενικά.
 
Back
Top