Ανταλλαγή Ανταλλάσσω κλούβα διώροφη μαζί με 2 κοκατηλ

Κατάσταση
Κλειστό.
Εγγραφή
20 Δεκ 2007
Μηνύματα
115
Πόλη
Αθήνα
Ανταλλάσσω κλούβα διώροφη μαζί με 2 κοκατηλ ζευγάρι και δυο μωρά κοκατηλ 7 και 10 ημερών επίσης δίνω και 1 παραδείσιο θηλυκό συν όλα τα παρελκυόμενα. Και τέλος μαζί με τα παραπάνω ανταλλάσσω και 14 κλουβιά μεσαίου και μεγάλου μεγέθους.όλα αυτά για ένα πανέμορφο κακατου μικρό σε ηλικία για να μπορώ να ασχολούμαι μαζί και να το
εκπαιδεύσω . Ευχαριστώ
 

Συνημμένα

  • DSC_4969 [1024x768].webp
    DSC_4969 [1024x768].webp
    27,2 KB · Προβολές: 237
  • DSC_2710 [1024x768].webp
    DSC_2710 [1024x768].webp
    67,2 KB · Προβολές: 221
επειδή έγινε θέμα σε άλλο θέμα του φόρουμ γιατί κάνεις την ανταλλαγή αυτή; για ποιο λόγο δεν μπορείς να ασχολείσαι με τα κοκατίλ και θα μπορείς με τον κοκατου;

δεν σε ρωτάω επιθετικά μην με παρεξηγήσεις
 
Λοιπόν δεν είχα σκοπό να απαντήσω σε κακοπροαίρετες ερvτήσης αλλά όλα έχουν τα όρια τους! Πάμε από την αρχή. Για να καταλάβουν κάποιοι ότι δεν πρέπει να κρίνουν... Εγώ ξεκίνησα να ασχολούμαι με τα πουλιά πριν 4 χρόνια απέκτησα 2 παπαγαλάκια μικρά, αργότερα πήρα 2 κανάρια αρσενικά και αποτοτε μου μπήκε το μικρόβιο για τα πουλιά. Μετά πήρα καμιά 10 κανάρια άλλες τόσες καρδερίνες και τα φρόντιζα όπως έπρεπε και με το παραπάνω .φέτος ξεκίνησαν οι απώλειες έχανα πούλια χωρίς να ξέρω τον λόγοκαι εδώ έρχομαι να απαντήσω για το (ξεφτίλισμα του ζώου) και για το εάν μπορώ εγώ να φροντίσω οποιοδήποτε πούλι! Όταν έχω φτάσει σε ένα σημείο να έχω δώσει πάνω από 2000 εύρο για το χόμπι μου για τα πουλιά και έχω σχηματίσει και μια γνώμη για τους εμπόρους, τα πετ σοπ και ότι έχει να κάνει με την εκμετάλλευση των ζώων, τότε φίλοι μου ναι προτιμώ να ζητήσω ένα πουλί από κάποιον που τα αγαπάει και ο σκοπός του δεν είναι μόνο το χρήμα,(δε λέω στο τσάμπα απλά να μην είναι ο σκοπός του αυτός )παρά να πέσω θύμα των εμπόρων που μας αναγκάζουνε να δώσουμε 1000 και 2000 εύρο για να αγοράσουμε ένα ζώο, εμένα προσωπικά με χαλάει πολύ ο όρος να (αγοράσω ζώο) μπορεί να μην θεωρό τον εαυτό μου φιλόζωο γιατί εάν ήμουνα στην πράξη δεν θα ήθελα ούτε παπαγάλους ούτε κανάρια ούτε τίποτα το οποίο θα πρέπει να το εγκλωβίσω για να το έχω αλλά πιστεύω πως είμαι συνειδητοποιημένος σε ότι έχει να κάνει με φροντίδα ζώου. Να στε καλά...όποιος με κατάλαβε, με κατάλαβε.
 
επειδή έγινε θέμα σε άλλο θέμα του φόρουμ γιατί κάνεις την ανταλλαγή αυτή; για ποιο λόγο δεν μπορείς να ασχολείσαι με τα κοκατίλ και θα μπορείς με τον κοκατου;

δεν σε ρωτάω επιθετικά μην με παρεξηγήσεις


ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΑΤΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΑΝΑΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΑΤΙΕΛ ΜΟΥ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΤΟΥΣ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΖΩΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΛΩ ΓΙΑ ΠΑΡΕΑ. ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ ΑΥΤΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ,ΕΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΓΕΝΝΕΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΤΡΙΧΑ...

ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΝΗ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ
 
Κατάσταση
Κλειστό.
Back
Top