Ανταλλαγή Ανταλλάσω φετινά (2009) κόκκινα καναρίνια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης konsge
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

konsge

PB New Member
Εγγραφή
11 Μαρ 2009
Μηνύματα
15
Πόλη
Ίλιον
Ανταλλάσω φετινά κόκκινα καναρίνια μονόχρωμα με λευκά και κίτρινα μονόχρωμα απλά ή σκουφάτα.
 
εχω θηλυκο κιτρινο σκουφατο μαλλον απλο του 2009. Δεν εχει κανει καμια γεννα ακομη. Το προβλημα ειναι οτι μενω Ιωαννινα. Θα ηθεκα πολυ ενα κοκκινο θυληκο
 
παντως Γιωργο αμα θελεις κοκκινο χρωμα υπαρχουν ειδικες τροφες για να γινουν κοκκινα αλλα δεν κανουν και καλο στην υγεια του πουλιου! Οσα πουλια βλεπεις κοκκινα να ξερεις πως αυτο δεν ειναι το κανονικο τους χρωμα!
 
δεν ειναι ολα τα πουλια <βαμενα> με ειδικες τροφες υπαρχουν και πολλα που ειναι γνησια κοκκινα. (βεβαια τα περισσοτερα ειναι βαμενα)
 
τα πορτοκαλι εννοεις οτι δεν ειναι βαμενα, γιατι τα κοκκινα ειναι! Αμα δεν ηταν γιατι υπαρχουν ειδικες τροφες ενω μπορεις απευθειας να παρεις κοκκινο καναρινι;
 
η κοκκινες χρωστικες δεν ειναι μονο για να βαφουμε τα πουλια ειναι και για να διατηρουν τα χρωματα τους τα ειδη κοκκινα πουλια.
τελωσπαντων βγενουμε εκτος θεματος.
 
Καταρχήν παιδια να ξεκαθαρισω οτι δεν ειμαι ουτε παραγωγος ουτε εμπορας, ειχα 2 ζευγαρια κοκκινα και εφετος μου εδωσαν 11 μικρά τα οποια δεν εχουν εντονο κοκκινο χρωματισμο γιατι δεν εβαλα χρωστικες κατα την γεννα καθαρα για λογους υγειας των πουλιων (ετσι πιστευα) αλλα τωρα στην πτεροοροια θα τους χορηγησω.
Με σκοπο λοιπον να αλλαξω το αιμα κανω την ανταλλαγη και μιας και εχω 2 ζευγη κοκκινα ειπα να αποκτησω και απο ενα ζευγος λευκα και κιτρινα, ομως μου αρεσουν τα μονοχρωμα πουλια.
Φιλε Γιωργο απο Ιωαννινα πραγματικα η καναρουλα σου ειναι πολυ ομορφη και μου αρεσει ομως λογω αποστασης ειναι δυσκολο να βρεθουμε. Αν παντως τυχει και κατεβεις Αθηνα στειλε μου ενα μυνημα και αν μου εχει μεινει κανενα μικρο θα στο χαρισω
 
εχει δαχτυλιδι και ειναι απο ελληνικο εκτροφεα. Το πηρα το Μαιο και ηταν πολυ μικρο για ζευγαρωμα. Εχω ενα red mosaic και μετα απο κουβεντα που ειχα κατεληξα οτι δεν πρεπει να γινει διασταυρωση με κιτρινο καναρινι αλλα με κατι πιο κοντα στο δικό μου
 
Back
Top