Ανταλλαγή Ανταλλάσω 2 αρσενικά ζεμπράκια (αδελφάκια) με 1 θηλυκό

ANASTASIA21

PB Member
Εγγραφή
8 Σεπ 2008
Μηνύματα
159
Πόλη
Αθήνα
Τα μωράκια είναι πλέον 7 μηνών. Γεννηθήκανε λίγες ημέρες πριν τα Χριστούγεννα. Η γέννα έβγαλε 3 αδελφάκια ολόιδια και πανέμορφα αρσενικά. Δεν επιθυμώ να τα χωρίσω αλλά δυστυχώς το ένα (το μικρότερο) έχει γίνει στόχος για τα άλλα που δυστυχώς το τσιμπάνε και το κυνηγούν συνεχώς. ☹
Επειδή πραγματικά είναι πανέμορφα (δεν έχει τύχει να δω πουθενά παρόμοια ζεμπράκια) θα ήθελα να τα υιοθετήσουν υπεύθυνα άτομα που να μην τους λείπει τίποτα γιατί τα έχω κακομαθημένα (έχουν τα πάντα) και για τον μικρούλη που θα μου μείνει μόνος να έχει μια συντροφιά από θηλυκό (προτιμητέα νεαρή) ώστε να μην αισθάνεται μοναχούλης και να βρει το ταίρι του :).
 

Συνημμένα

  • DSC00129.webp
    DSC00129.webp
    42,4 KB · Προβολές: 167
  • DSC00121.webp
    DSC00121.webp
    32 KB · Προβολές: 123
Πολύ όμορφα ζεμπράκια! Κρίμα δεν έχω διαθέσιμο θηλυκό αυτή την στιγμή..
Περιμένω να μεγαλώσουν τα πουλάκια..
Οι γονείς τους τι χρώμα ζεμπράκια έιναι;
 
Ο αρσενικός είναι ίδιος με την φωτο που έχεις στο avatar σου.
Η θυληκιά είναι λευκό προς γκρίζο με μαύρο στίγμα κάτω από το μάτι.
Το αποτέλεσμα είναι αυτά τα υπέροχα ζεμπράκια (ζούζουλα).:)
 
Ο αρσενικός είναι φορέας CFW και τα μικρά είναι Continental CFW σαν τη μαμά. Έχω να σου δώσω και ίδιες θηλυκιές αν θες και θα ήθελα ένα αρσενικό για ανανέωση του αίματος αλλά είσαι μακριά. ☹
Βόρεια ανεβαίνεις καθόλου;
 
Ανεβαίνω αλλά όχι συχνά (και μένω Θεσσαλονίκη).
Εχω δει και εγώ τα πουλάκια σου και είναι πολύ όμορφα.
Το κακό είναι ότι πριν το Φθινόπωρο δεν προβλέπετε να ανέβω.☹
 
Αν δεν βρεις κάτι άλλο δεν έχω πρόβλημα να σου κρατήσω δυο πουλιά. Μου λες, έτσι κι αλλιώς ακόμη δεν δίνω κάτι περιμένω να πάρουν τα τελικά τους χρώματα.
 
Βασίλη μέχρι το Φθινόπωρο είναι ικανά με τις μάχες που ρίχνουν να μην έχουν καθόλου πτέρωμα και να μείνουν φαλακρά. :)
Δεν ψάχνω καν για ζευγάρι γιατί έχω ήδη 1 (τους γονείς), ένα θηλυκό μόνο θέλω για να κάνει παρέα σε αυτο που θα μείνει μόνο του.
Δυστυχώς το πρόβλημα είναι άμεσο και πρέπει να βρεθεί λύση από εδώ (Αθήνα).
Τα άτιμα τα ζούζουλα δεν έχουν μοιάσει καθόλου τους γονείς τους. Ολο φασαρία και καυγάδες είναι. Αχ αυτή η νεολαία...😛
 
Κανείς;
Τόσες γέννες που διαβάζουμε στο forum και δεν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγή;☹
 
Κανείς;
Τόσες γέννες που διαβάζουμε στο forum και δεν ενδιαφέρεται κανείς για ανταλλαγή;☹
Θα ηθελα πολυ να ανταλλαξουμε αλλα η θηλυκια που ειχα ηταν αγορομανα😛
Αν θες αρσενικο... Οκ!
Μου αρεσει παρα πολυ το ζεβρακι σου! Εχει καταπληκτικο χρωμα...
 
κριμα πριν λιγο καιρο εψαχνα για ανταλλαγη.. Αλλα δεν βρεθηκε καποιος οποτε τα χαρισα και τελικα κρατησα το θηλυκο μου.. Τωρα απο Σεπτεμβριο παλι!☹
 
Back
Top