Ανταλλαγή Ανταλλάσω 2 μπάτζι με 1 θηλυκό καναρίνι

Dimitris2205

PB New Member
Εγγραφή
16 Ιαν 2009
Μηνύματα
30
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Ανταλλάσω 2 παπαγαλάκια μπάτζι με ένα θηλυκό καναρίνι.. Έχω φωτογραφία τους στο προφιλ μου (το κίτρινο κ το πράσινο μπάτζι).. Μένω Θεσσαλονίκη
 
Εδώ είναι η φωτογραφία.

Υ. Γ. Τα πουλιά ένα ζευγάρι;
 

Συνημμένα

  • user3982_pic6166_1232487642.webp
    user3982_pic6166_1232487642.webp
    27,2 KB · Προβολές: 129
Σταύρε το παπαγαλάκια που έχω αυτή την στιγμή είναι το πράσινο της φωτογραφιας που ανέβασες και το κίτρινο που βρίσκεται μόνο του στις φωτογραφίες του προφιλ μου.. Το πράσινο είναι θηλυκό.. Το κίτρινο το αγόρασα για αρσενικό. Είχα ζητήσει απο τους φίλους του site να με βοηθήσουν να βρω το φύλο του αλλα μου είπαν πως είναι πολυ μικρό ακομα για να καταλάβουν..
 
Το πράσινο δηλαδή και αυτό σε αυτήν τη φωτογραφία.

Ευχαριστώ Δημήτρη.
 

Συνημμένα

  • user3982_pic6171_1232545494.webp
    user3982_pic6171_1232545494.webp
    5,4 KB · Προβολές: 86
Δημητρη καλησπερα. Εχω να σου κανω μια προταση.Αν δεν βρεις καναρινι σου προτινω αν θελεις φυσικα να κανουμε ανταλλαγη μπατζι με μπατζι. Με ενδιαφερει το κιτρινο που εχεις. Εχω 2 πρασινα αρσενικο και θηλυκο. Ειναι αδερφια, φετινα πουλακια, το καλοκαιρι τα εβγαλα. Θελω καποιο ''ξενο'' πουλακι για ζευγαρωμα του χρονου
 
Σάκη σευχαριστω για την πρόταση σου αλλα να σου εξηγησω.. Τα παπαγαλακια τα λατρευα απο μικρος και δεν θα τα ανταλλαζα ποτε.. Η αδερφη μου ομως ειναι αλλεργικη και πρεπει να τα "εγκαταλειψω"☹
Τοσο καιρο δεν ειχα προβλημα γιατι εμενα μονος.. Τωρα ομως θα μεινουμε μαζι και πρεπει... Με το καναρινακι μου δεν υπαρχει προβλημα, επομενως θα το κρατησω και γιαυτο ζητω ενα θηλυκο για συντροφια..Αν στον επομενο μηνα δεν βρω καποιον-α που να ενδιαφερεται ευχαριστως να στο χαρισω. 😉
 
Η αδερφη μου ομως ειναι αλλεργικη
Με συγχωρειτε για το οφ αλλα εχω μια απορια..
Πως γινεται να ειναι αλλεργικη στα παπαγαλακια και να μην ειναι στα καναρινια;
 
Σευχαριστω Foti για την ερωτηση.. Επιτελους κατι στο οποιο μπορω να απαντησω κ εγω σαυτο το site.. :) Διαβασε το παρακατω link και ελπιζω να "απομακρυνω" την δυσπιστια σου.. Οσον αφορα το αλλεργιογονο το οποιο διαθετουν τα παπαγαλακια κ δεν το διαθετουν τα καναρινια, αυτο δεν το ξερω.. Εμενα προσωπικα δεν με ενοχλουν καθολου και υπο αλλες συνθηκες δεν θα σκεφτομουν καν να τα ανταλλαξω..

http://health.in.gr/allergies/Article.asp?ArticleId=19151&CurrentTopId=19147&IssueTitle=%C1%EB%EB%E5%F1%E3%DF%E5%F2
 
Γενικά η αλλεργία δεν είναι για κάποιο συγκεκριμένο είδος πουλιού.. Την αλλεργία προκαλούν τα πούπουλα, σκόνη και περιττώματα τον πουλιών...
 
Θα διαφωνησω. Εγω ειμαι αλλεργικη στις γατες αλλα σε κανενα αλλο γουνινο ζωακι (σκυλακια, κουνελακια κτλ) οποτε ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος Δημητρης.
 
Θα διαφωνησω. Εγω ειμαι αλλεργικη στις γατες αλλα σε κανενα αλλο γουνινο ζωακι (σκυλακια, κουνελακια κτλ) οποτε ειναι πολυ πιθανο να συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος Δημητρης.

Aν και βγαινουμε εκτος θεματος κι εγω εχω αλλεργια στις γατες αλλα σε σκυλους κλπ δεν εχω. Εγω συμφωνω με αυτο που λεει η Πωλινα που ακουγεται και πιο λογικο. Η εχεις αλλεργεια στα πουλια η οχι.; Αλλα αν ξερει καποιος κατι ας το γραψει εδω η ας μας στειλει ενα πμ να μας λειθει η απορια.
 
Συγνωμη παιδια αλλα νομιζω πως το θεμα μας ειναι το εξης: Αγγελίες Πουλιών » Χαρίζω - Ανταλλάσω Πουλιά » ή κανω λάθος; Μπορειται να θεσεται ενα θεμα με αναλογο περιεχομενο για να λυθουν η αποριες του καθε ενδιαφερομενου.. Παντως η αδερφη μου ειναι στην διαθεση της επιστημονικης κοινοτητας για να λυσει αυτο το ανεξηγητο φαινομενο μυστηριο δηλ. το γεγονος ενα ατομο να ειναι αλλεργικο σε καποιο συγκεκριμενο ζωακι και να μην ειναι σε ολα τα αλλα...
 
Back
Top