Ανταλλαγή Ανταλλάσω cockatiel μωρο με lovebird μωρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης orcinius
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Πόσο μικρό είναι το cockatiel; Απαγορεύονται αγγελίες για νεοσσούς κάτω των τριών μηνών κι αυτό μου φαίνεται περίπου 2 μηνών.
 
ειναι 2 περιπου
την εβαλα απο τωρα για να βρεθει καποιος μεχρι να τελειωσει το ταισμα
τωρα και να θελει καποιος δεν γινεται γιατι ακομα το ταιζουν
 
ειναι 2 περιπου
την εβαλα απο τωρα για να βρεθει καποιος μεχρι να τελειωσει το ταισμα
τωρα και να θελει καποιος δεν γινεται γιατι ακομα το ταιζουν
Εντάξει τότε 👍
 
μιας και εχω αλλα 3 μικρά στοματάκια

αυτος ειναι για χάρισμα

σε κάποιον που ειναι διατεθειμένος να το φροντίσει

προϋπόθεση να εχει και αλλο πουλάκι να μην ειναι μονό του
 
Αθηνα Πασχαλι
αλλα δεν θα εδινα ποτε το πουλακι σε καποιον που εχει τα δικα του στο υπογειο
δεν θελω να σε προσβαλλω αλλα ετσι ειναι τα πραγματα.
 
Δικο σου ειναι το πουλι αλλα μην προσβαλεις τους αλλους ετσι, μια ερωτηση εκανε, ο καθενας οπου μπορει τα εχει. Εαν δεν ξερετε καποιον προσωπικα καλο θα ηταν να μην λετε πολλα... φιλικα παντα Γιαννης
 
ο καθενας οπου μπορει τα εχει
Και βέβαια μπορεί Γιάννη αλλά από την άλλη πλευρά όταν κάποιος δίνει ένα πουλί έχει το δικαίωμα να αποκλείσει κάποιον ενδιαφερόμενο και στη συγκεκριμένη περίπτωση ο @orcinius εξήγησε και το λόγο. Δεν νομίζω να το έκανε με πρόθεση να προσβάλει.
 
Οπως το βλεπει ο καθενας, κατα την γνωμη μου ηταν προσβλητικος
 
Γιάννη, δεν του είπε τίποτα παραπάνω παρά ότι δεν θέλει το πουλάκι που θα δώσει να ζήσει σε υπόγειο όπως τα υπόλοιπα και ζήτησε και συγγνώμη.
Αν από μόνο του το θέμα του υπογείου είναι προσβλητικό δεν φταίει ο orcinius. :)
Ας μην θεωρήσει ο Πασχάλης ότι προσεβλήθη γιατί δεν είναι έτσι. Απλά όποιος χαρίζει ένα ζώο, θέλει να περάσει καλά όπου πάει.
 
δλδ τον πρόσβαλα γιατι του εξήγησα το λόγο που δεν θα το έδινα;

θα ηταν ποιο σωστό πχ να τον αγνοήσω;

Oλόγος που το έκανα επίσης ειναι επειδή ο Πασχαλης είναι μικρός σε ηλικία απο οτι κατάλαβα και μια τέτοια απάντηση μπορεί να τον βάλει σε σκέψεις.

Βλέπεις δεν θεωρώ λογικό να ανταλλάσεις τα πουλάκια με αλλα άπλα γιατι δεν σου κάνουν, δεν είναι μπλουζάκια η αυτοκινητάκια.

Πασχαλι ελπιζω να το καταλάβεις όπως πρεπει το παραπάνω και όχι σαν κατι προσωπικό.

και ο λογος που πρεπει να το δωσω
 

Συνημμένα

  • petbird.webp
    petbird.webp
    48,2 KB · Προβολές: 89
Θα μπορουσε να το πεις σιγουρα με καλλυτερο τροπο. Τωρα δεν νομιζω οτι το υπογειο ειναι τοσο τραγικο. Το δικο μου προσωπικα (δεν τα εχω εκει ) ειναι φωτινο ζεστο τον χειμωνα πιο δροσερο το καλοκαιρι,ισυχο και γενικα ευνοει μια ισυχη και χωρις στρες ζωη... Και εγω μικρος ειμαι και θαπρεπει να σταματησει αυτος ο ρατσισμοςμετην ηλικια. Ειμαι 15και εχω πληρες αποψη σχετικα με την εκτροφη μου και γενικα...
φιλικα Γιαννης
 
Back
Top