Ανταλλαγή Ανταλλαγη παραδεισιων και γκουλντιαν

antonis1965

PB New Member
Εγγραφή
27 Ιουν 2008
Μηνύματα
3
Πόλη
Θεσσαλονίκη
εχω παραδεισια πουλια γκουλντιαν κτλ αν εχει και καποιος αλλος θελω να κανουμε ανταλλαγιες😱
 
Αντωνη θελω να κανω κι εγω μια ανταλλαγη.Αλλα δεν καταλαβα τι παραδεισια εχεις;Ζεμπρακια ή Gouldian γιατι αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Εγω εχω ζεμπρακια ενα αρσενικο κι ενα θηλυκο και θελω αντιστοιχα. Δεν με πειραζει αν δεν ειναι ζεμπρακια και ειναι gouldian.
 
Αντωνη θελω να κανω κι εγω μια ανταλλαγη.Αλλα δεν καταλαβα τι παραδεισια εχεις;Ζεμπρακια ή Gouldian γιατι αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Εγω εχω ζεμπρακια ενα αρσενικο κι ενα θηλυκο και θελω αντιστοιχα. Δεν με πειραζει αν δεν ειναι ζεμπρακια και ειναι gouldian.
Σάκη έχω κι εγώ ένα αρσενικό ζεμπράκι 1,5 μήνα με παρδαλλό ακόμα ράμφος και μια θηλυκή φετεινή ανοιξιάτικη τα οποία τα ανταλλάσω με αντοίστοιχα για να σπάσω τη συγγένεια
 
Θα ήθελα να ευχαριστήσω τον sakis276 για την ανταλλαγή που κάναμε το μεσημέρι.
Του έδωσα ένα μικρό αρσενικό ζεμπράκι και μου έδωσε ένα μεγαλύτερο, πάλι αρσενικό το οποίο το έχω βάλει με θηλυκή,έχουν χτίσει φωλιά και κοιμούνται μαζί απο τη 1η μέρα!
Απο τη προηγούμενη γέννα έχω άλλα 2 αρσενικά τα οποία μόλις άρχισαν να σχηματίζουν χρώματα στα φτερά και στο ράμφος.
Αν υπάρχει κάποιος που έχει μικρο θηλυκό και θέλει μικρό αρσενικό,του δίνω το ένα έτσι ώστε να δημιουργήσω ακόμα ένα ζευγάρι.
Ευχαριστώ και πάλι!
 
Back
Top