Ανταλλαγή Ανταλλασω αρσενικο καναρινι με θηλυκο μπατζι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Tweety
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Tweety

PB Member
Εγγραφή
6 Νοε 2008
Μηνύματα
155
Πόλη
Κιλκίς
Αν καποιος εχει μικρα μπατζακια και του περισσευει καποιο θηλυκο και θελει ενα αρσενικο καναρινι για να του τραγουδαει τοτε ας επικοινωνησει μαζι μου.Ανταλλασω ενα αρσενικο καναρινι με ενα θηλυκο μπατζι.
Το αρσενικο ειναι στην παρακατω φωτο.
 

Συνημμένα

  • DSC00066.webp
    DSC00066.webp
    36,4 KB · Προβολές: 147
Νεκταριε καλησπερα. Πες καποια πραγματα για το πουλακι. Το βασικοτερο, ειναι υγιες;η εχει καποιο προβλημα; Του ποτε ειναι γεννηθεις; Και γιατι θελεις να το ανταλλαξεις με μπατζι; Συνηθως το αναποδο γινεται.
 
Νεκταριε εγω τελικα δεν ειχα γεννα για να σου δωσω οπως σου ειχα υποσχεθει, μικρο δεν εχω, αλλα εχω θηλυκο 2 χρονων αν θελεις σου το χαριζω, εννοειται οτι ειναι υγιεστατο, ειναι κιτρινωπο!

Συγγνωμη λαθος! Το πουλακι ειναι περσινο οχι 2 χρονων, μπερδευτηκα, ειναι απο δικη μου γεννα!
 
Σακη το καναρινι ειναι περσινο, φετος εγινε πρωτη φορα πατερας, ειναι πολυ καλος στην ανατροφη των μικρων και υγιεστατος. Ο λογος που το δινω το συγκεκριμενο ειναι οτι θελω ενα θηλυκο μπατζι για παρεουλα στον αρσενικο μου και επειδη αν εδινα καποιο απο τα θηλυκα καναρινια μου δεν θα ειχα αμεση ανταποκριση προτιμησα να ανταλλαξω αυτο. Εχω και αλλα αρσενικα αν ενδιαφερεσαι αλλα φετινα. Δεν εχω ακουσει το κελαιδημα τους ακομη.
Ανατολη σε ευχαριστω παρα πολυ για την προσφορα σου. Ειλικρινα αν δεν βρω κατι πραγματικα καλο θα προτιμησω το δικο σου θηλυκο μιας και ειναι μεγαλωμενο απο σενα. Στειλε σε παρακαλω φωτο του.
 
πεσμου τι χρωμα μπατζι θελεις και δωσε μου θυλικια καναρα, αν εχεις ανοιχτοχρομη ακομα καλυτερα
ολα τα μπατζι που εχω ειναι φετινα
στειλε μου μηνυμα
 
Κριμα δεν ειναι ομως να τον δωσεις εφοσον εχει γινει φετος και πατερας;Εντωμεταξυ εγω εχω φετινο μπατζι θηλυκο πρασινο χρωμα(δεν μπαινει ζευγαρι ομως τωρα γιατι ειναι μικρο,το εβγαλα αρχες καλοκαιριου). Τι φετινα πουλακια εχεις για ανταλλαγη;Θα με ενδιεφερε πολυ αν ειχες φετινο ασπρο αρσενικο.Βαλε φωτο στο αλμπουμ σου ή και εδω, απο τα πουλακια που θελεις να κανεις ανταλλαγη και θα σου πω.
 
φιλε μου εχω και εγω να σου δωσω εγω εχω 4 θηλυκα και 2 αρσενικα αμα θελεις ευχαριστος. Παντως αν θες νεογεννητο σε 3-4 μερες σκαν κατι αβγα και σου δινω θα τα ταιζεις με συριγγα και αμα κατσεις και ασχολειθεις θα μιλισει κιολας!
 
Κριμα δεν ειναι ομως να τον δωσεις εφοσον εχει γινει φετος και πατερας;Εντωμεταξυ εγω εχω φετινο μπατζι θηλυκο πρασινο χρωμα(δεν μπαινει ζευγαρι ομως τωρα γιατι ειναι μικρο,το εβγαλα αρχες καλοκαιριου). Τι φετινα πουλακια εχεις για ανταλλαγη;Θα με ενδιεφερε πολυ αν ειχες φετινο ασπρο αρσενικο.Βαλε φωτο στο αλμπουμ σου ή και εδω, απο τα πουλακια που θελεις να κανεις ανταλλαγη και θα σου πω.
Αν θελεις φετινο κανενα προβλημα. Η αληθεια ειναι οτι εχω ενα ασπρο φετινο αλλα δεν ξερω αν ειναι αρσενικο ή θηλυκο;Θα ανεβασω φωτο το συντομοτερο παντως.



φιλε μου εχω και εγω να σου δωσω εγω εχω 4 θηλυκα και 2 αρσενικα αμα θελεις ευχαριστος. Παντως αν θες νεογεννητο σε 3-4 μερες σκαν κατι αβγα και σου δινω θα τα ταιζεις με συριγγα και αμα κατσεις και ασχολειθεις θα μιλισει κιολας!
Βασιλη σε ευχαριστω πολυ.Αν μου δωσεις νεογεννητο θα ειναι το τελειο αφου θα μπορω να το μεγαλωσω εγω αλλα ετσι δεν θα ξερω αν ειναι αρσενικο ή θηλυκο; Παρολα αυτα πιστευω οτι θα αξιζει τον κοπο. Εξαλλου δεν βιαζομαι.Αν θελεις στειλε φωτο απο τα πουλακια που εχεις για να δω και να αποφασισω.
 
Back
Top