Φροντίδα Αντεχει το Κοκατιλ χωρις ζεστη το χειμωνα;

kostas1989

PB New Member
Εγγραφή
1 Απρ 2014
Μηνύματα
35
Γεια σας! Οταν παρω το κοκατιλακι μου θα το εχω σε δωματιο μονο δικο του το λεγομενο παροτ ρουμ. Το χειμωνα ομως δεν εχω θερμανση στο συγκεκριμενο δωματιο αντεχει χωρις ζεστη η θα εχω προβλημα;. Ενοειτε ο χωρος ειναι κλειστος και δεν περναει απο πουθενα αερας.
 
Αν ήταν άλλος παπαγάλος θα σου έλεγα άνετα. Τα κοκατίλ είναι λίγο κρυουλιάρικα. Μέχρι πόση θερμοκρασία προς τα κάτω φτάνει σ' αυτό το δωμάτιο;
 
Παμε απτην αρχη
Πριν απο την επιλογη ενος πουλιου ελεχουμε που ζουσε πως ζουσε δηλαδη δεν θα παρουμε ενα βαριαστημενο πουλι θα διαλεξουμε το πιο ζωηρο επισης αν ειναι η εκτροφη του εσωτερικα τοτε το πουλακι εσωτερικη εκτροφη πρεπει να κανεις και εσυ θερμανση δεν χρειαζονται αλλα ουτε κρυο οποτε πρεπει να προσεχεις να μην το χτυπαει το ρευμα..
Η παραμικρη διαφορα θερμοκρασιας ειναι αισθητη σε ενα πουλι ακομα και ενας βαθμος λογο του μεγεθους ελπιζω να σε καλυψα :)
 
Αν ήταν άλλος παπαγάλος θα σου έλεγα άνετα. Τα κοκατίλ είναι λίγο κρυουλιάρικα. Μέχρι πόση θερμοκρασία προς τα κάτω φτάνει σ' αυτό το δωμάτιο;
για να ειμαι ειλικρινεις δεν ξερω ακριβως δλδ δεν το εχω μετρησει αλλα δεν νομιζω να πεφτει κατω απο δεκα βαθμους
Παμε απτην αρχη
Πριν απο την επιλογη ενος πουλιου ελεχουμε που ζουσε πως ζουσε δηλαδη δεν θα παρουμε ενα βαριαστημενο πουλι θα διαλεξουμε το πιο ζωηρο επισης αν ειναι η εκτροφη του εσωτερικα τοτε το πουλακι εσωτερικη εκτροφη πρεπει να κανεις και εσυ θερμανση δεν χρειαζονται αλλα ουτε κρυο οποτε πρεπει να προσεχεις να μην το χτυπαει το ρευμα..
Η παραμικρη διαφορα θερμοκρασιας ειναι αισθητη σε ενα πουλι ακομα και ενας βαθμος λογο του μεγεθους ελπιζω να σε καλυψα :)
ρευματα και τετοια δεν θα εχει ειναι κλειστος ο χωωρος αλλα δεν θα εχω θερμανση θα ειναι το φυσιολογικο κρειο του χειμωνα
 
Εγώ δεν θα το έβαζα. Τώρα αν αντέχει και αν αυτό έχει επιπτώσεις μακροπρόθεσμα στην υγεία του δεν ξέρω να σου πω.
 
Εγώ δεν θα το έβαζα. Τώρα αν αντέχει και αν αυτό έχει επιπτώσεις μακροπρόθεσμα στην υγεία του δεν ξέρω να σου πω.
εγω ημουνα αναμεσα σε κοκατιλ και ρικ νεκ αποφασισα να παρω το πρωτο αλλα αν ειναι να το παρω και να εχει προβλημα να παρω ρικ νεκ αυτα αντεχουν;
 
ναι πολύ πιο άνετα
και αν παρω το κοκατιλ και το βαλω εκει που εχω θερμανση με ξυλοσομπα.η ξυλοσομπα ομως αν σβησει μπορει η θερμακρασια απο 25 27 βαθμοι να παει στους 15 με 16 εκει τι γινεται;
 
Άλλο 15-16 και άλλο 10 βαθμοί και συνέχεια
σε ζαλιζω τωρα μαρια αλλα θα σε ρωτησω ποσο αντεχουν στη πολλη ζεστη μεχρι ποσους βαθμους αντεχουν προς τα πανω;και τι διακυμανσεις αντεχουν ποσο διαφορα βαθμων δλδ δεκα; Εφτα; Πεντε;
 
Back
Top