Γενικά Αντε και αλλο ενα ζευγαρακι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης muthos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

muthos

PB Member
Εγγραφή
2 Σεπ 2006
Μηνύματα
821
Πόλη
Περιστέρι
μετα απο την πρωτη γενα ασπορα η δευτερη 4 στα 4 αλλα το 1 δεν αναπτηχτικε μεσα στο αυγο
 

Συνημμένα

  • DSC00977.webp
    DSC00977.webp
    18,9 KB · Προβολές: 113
  • DSC00966.webp
    DSC00966.webp
    15,9 KB · Προβολές: 97
  • DSC00965.webp
    DSC00965.webp
    17 KB · Προβολές: 95
  • DSC00978.webp
    DSC00978.webp
    16,5 KB · Προβολές: 97
  • DSC00980.webp
    DSC00980.webp
    24 KB · Προβολές: 91
  • DSC00981.webp
    DSC00981.webp
    20,8 KB · Προβολές: 95
με το καλο κ τα υπολοιπα Γιαννη!
 
  • Like
Αντιδράσεις: muthos
Γιαννη να σου ζήσουν!

Παρατηρώντας τις φωτογραφίες απο τα ζευγαράκια σου διαπίστωσα οτι οι φωλιές τους είναι φτιαγμένς από διαφορετικά υλικά και με διαφορετική τεχνοτροπία. Ποιος αποφασίζει για το τί υλικό θα χρησιμοποίησει το καθε ζευγάρι;Βάση ποιού σκεπτικού επιλέγεις το υλικό που θα δωσεις στο καθε ζευγάρι; 😕
 
Τζωρτζινα πολυ σωστα βλεπεις οτι υπαρχουν διαφορετικα ιλικα στης φολιες, καταβασει αποφασιζουν οι καναρες ποιο θελουν για να σου δωσω να καταλαβεις στο ενα ζευγαρι εβαζα το ασπρο νιμα και την μια εφτιαχνε φολια μετα απο λιγο την χαλαγε του εβαλα τσοχα και την επομενη αρχισε να γεναει, το αλλο δεν μπωρουσε να το στροση και οταν βοηθουσα εγω μετα απο λιγο την χαλαγεκαι αυτο που βλεπεις με το λευκο νιμα ειναι το μονο που ευτιαξε φολια με αυτο!
απλα εγω μονο παρατιρω και βλεπω τι κανουν και επεμβενω εκει που χριαζετε
 
να σου ζεισουν...χρηστος ανεστη παιδια και χρονια πολλα

παιδια η μια καναρα μου ειχε 4 αυγα σημερα ειναι περιπου 12-13 μερες αλλα σημερα δεν εχει καθιση καθολου στην φωλια τι συμβενη; Τα παρατησε ειμαι και καινουργιοσ και δεν ξερω και πολλα και παω να σκασω αν καποιος εχει την ευγενη καλοσυνη να μου απαντηση θα το εκτιμουσα ευχαριστω
 
Back
Top