Αναπαραγωγή Αντε και καλη τυχη μαγκες

Εγγραφή
30 Δεκ 2007
Μηνύματα
1.810
Πόλη
Κιλκίς
Γεια χαρα σε ολους! Ηρθε και για μενα η ωρα να το παρω ζεστα το θεμα. Μετα την ανελπιστη κληρονομια που μου αφησε ενας φιλος, και την περσινη ευλογια που μου θερισε τα λιγα καναρινακια που ειχα, προχωρισα ολο αυτο το διαστημα σε διαμορφωση των χωρων μου, και φυσικα στην αποκτηση καναρινιων μετα βεβαια απο σχολαστικους ελεγχους, κπολυμανσεις χωρων κλπ. Σημερα θα σας προιδεασω (συντομα φωτο), α) Εξωτερικη κλουβα 200*200*180υψος με κλαδια, φυτα,& γυρω γυρω καλαμιες (εχει κρυο στο Κιλκις ακομα) και β) ανακατασκευη αποθηκης 15τμ σε χωρο φροντιδας καναρινιων, με μονωση, ρυθμιζομενο φωτισμο, αποθηκευτηκους χωρους για τροφες - φαρμακα, θερμανση κ. Α. Ξεκιναω λοιπον με 5 ζευγαρια καναρινια + 1 ζευγαρι καρδερινα/καναρα. Θελω να ευχαριστησω τα μελη του MALINOIS για την υπερπολυτιμη συλογη γνωσεων που μου προσεφεραν. Αντε και καλη τυχη μαγκες. ΥΓ 1 Δεν ημουν, δεν ειμαι, και ουτε θελω να γινω η να το παιξω εκτροφεας αλλα ειναι το μερακι μεγαλο ρε παιδια.
Κληρονομια = 18 αγριοπουλια

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
 
Άντε και καλή αρχή. Αν και έπρεπε ήδη να έχεις στρώσει
Καρδερίνα με κανάρα λες θα στρώσεις. Τι κανάρα; Εννοώ ποιά ράτρα
 
Γιώργο δεν μου είπες τελικά η κανάρα τι θ'αναι / 2. Ο Κιλκισιακός υπάρχει. Άσχετο
 
Γιώργο δεν μου είπες τελικά η κανάρα τι θ'αναι / 2. Ο Κιλκισιακός υπάρχει. Άσχετο
α) ειναι μια κιτρινουλα αηδονοφωνη
β)
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Εντάξη η κανάρα κοινή και έτσι είναι το καλύτερο, η ομάδα με τα κίτρινα;
 
Back
Top