Αναπαραγωγή Αντικατάσταση θηλυκού

spirtoulis

PB New Member
Εγγραφή
1 Ιουν 2008
Μηνύματα
54
Πόλη
Περιστέρι
Αντικαταστάθηκε η θηλυκιά!
Τα τοποθέτησα στην ζευγαρώστρα και έντυσα το χώρισμα με χαρτόνι να μην έχουν οπτική επαφή.Ωστόσο το χώρισμα δεξιά και αριστερά έχει 1-2 εκατοστα γυμνα.Yπάρχει πιθανότητα να βλέπονται καμια φορά. Μπορεί να επηρεάσει αρνητικά αυτό την προετοιμασία για το ζευγάρωμα;
Το ζευγάρι μου είναι αυτό. Συγνώμη για την ποιότητα των φωτογραφιών, αλλά δεν νομίζω πως θα πρέπει να ενδιαφερθώ για το πόσο καλή είναι η φωτογραφία και να εκθέσω τα μάτια τους στην επικίνδυνη λάμψη του φλάς.1 φορά αρκεί
Καφεκόκκινο-αρσενικό
Κιτρινωπό-θηλυκό
 
το Ζευγάρι μου.
Η θηλυκιά το κανει το μπανηστηρακι της!
Παει στην ακρη της ταιστρας να δει.
Λέτε να τα ξαναω'αλω πάνω κάτω;
 

Συνημμένα

  • DSCN0816.webp
    DSCN0816.webp
    57,1 KB · Προβολές: 112
  • DSCN0817.webp
    DSCN0817.webp
    56,3 KB · Προβολές: 108
Στην δεύτερη φωτό είναι ένας αχάτης κόκκινου μωσαικού.
Είναι κρίμα να το ζευγαρώσεις με αυτήν την κανάρα.
Μια θηλυκιά αχατίνα θα ήταν το σωστό. Είναι απο τις σχετικά εύκολες κατηγορίες, και νομίζω αν βάλεις καμιά αγγελία θα βρείς εύκολα.
 
Παιδιά το 2ο είναι το αρσενικό μου και μου το είχε πει Ιζαμπέλα.
Η θηλυκιά τι είναι;
Τί θα πάρω δηλαδή
 
Θέλεις μια θηλυκιά αχατίνα κόκκινο μωσαικού για τον αρσενικό σου.

-Το θηλυκό που έχεις, φαίνεται σαν ένα κοινό καναρινάκι. Νομίζω οτι κάποιος αρσενικός που να είναι κοντά στα χρώματά της θα είναι μια καλή επιλογή.
 
καλησπερα ειναι αυκολο να μας πεις τι γραφει το δαχτυλιδι; το σηγκεκριμενο αρσενικο ειναι κοκινομαυρο μοσαικο! Και για να καταλαβεις πως παει το ζευγαρομα αυτου του πουλιου σου βαζω 2 φωτο το αρσενικο ειναι στην πρωτη φωτο και το θυλικο στην δευτερη
 

Συνημμένα

  • 038.webp
    038.webp
    18,2 KB · Προβολές: 69
  • 051.webp
    051.webp
    21,9 KB · Προβολές: 69
Όμορφα θα παω αύριο να ψάξω για κανα καλό.
Τώρα το θηλυκο ειναι συνεχεια σαν φουσκωμένο.
Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;
 
για να δουμε ποιος ειναι ο εκτρωφεας και να σε βοηθεισουμε να βρεις το σωστο θυλικο
 
παντως αν βρεις μια θηλυκιά αχατίνα κόκκινο μωσαικού για τον αρσενικο σου και την θυληκια καναρα που εχεις τωρα δεν την χρειαζεσαι πια..

μπορεις να μου στειλεις PM να κανονισουμε να βρεθουμε!

(η υπογραφη μου τα λεει ΟΛΑ ):)

Φιλικα Δημητρης
 
Back
Top