Γενικά Αντιο λιμπυ μου

Εγγραφή
7 Ιουν 2014
Μηνύματα
378
Πόλη
Χανιά
Πηγα πριν λιγο να καθαρισω τα παπαγαλακια μου και ειδα την λιμπυ μου πεθαμενη ☹ Μα γιατι εχτες το βραδυ εκανε τα ακροβατικα της ηταν δραστηρια δν δεν ειχα δει τιποτα ανησυχιτικο στην υγεια της και ειχε φαγητο στις ταϊστρες... Ψυχουλα μου ομορφη αντιο μωρακι μου θα μου λειψεις παρα πολυ... ☹ :'(
Θεωρω εμενα υπευθυν δε ξερω γιατι προσπαθω να βρω τι εκανα λαθος... Την αγαπουσα πολυ θα την θυμαμαι για παντα...
Μα γιατι; Τα προσεχα πολυ δεν ηθελα να μου παθουν κατι... Τι εκανα λαθος;
(τον λινο μου θα το βαλουμε σε αλλα κλουβακι)... Δεν μπορω να ηρεμησω και να σταματησω να κλαιω... Μου ειπαν να μου παρουν αλλο αλλα δε θελω τουλαχιστον τωρα...
Αντιο αγαπη μου ☹ :'(
 
Λυπάμαι πολύ Αγγελική μου ☹
Δεν νομίζω πως φταις εσύ. Επειδή έχεις και το άλλο, σε ποιο δωμάτιο του σπιτιού τα έχεις; Μήπως υπάρχει θέμα τοξικότητας από υλικά μαγειρέματος της κουζίνας κτλ;
 
Λυπάμαι πολύ Αγγελική μου ☹
Δεν νομίζω πως φταις εσύ. Επειδή έχεις και το άλλο, σε ποιο δωμάτιο του σπιτιού τα έχεις; Μήπως υπάρχει θέμα τοξικότητας από υλικά μαγειρέματος της κουζίνας κτλ;
Ηταν στην τραπεζαρια επειδη δεν πηγαινουμε συχνα σ αυτο το δωμματιο τα ειχα βαλει εκει για να εχουν ησυχια και να μην τα ξεσηκωνουμε συνεχεια...
 
Λυπάμαι πολύ Αγγελική. Το κακό με τα πουλιά είναι ότι κάποιες φορές κρύβουν τόσο καλά την ασθένειά τους μέχρι που δεν το παίρνεις καν χαμπάρι. Μπορεί βέβαια να έπαθε κάτι ξαφνικό (όπως εγκεφαλικό ή ανακοπή) που ακούγεται αρκετά πιθανό. Όπως και έχει δεν φταις σε κάτι, τα πρόσεχες όσο καλύτερα μπορούσες.
 
Άμα έδινες χύμα τροφή πολύ φοβάμαι από καποιο δηλητηριασμένο σπόρο μήπως έφυγε το πουλακι
 
Αγγελική..λυπάμαι πολύ! Ειλικρινά πολύ! ☹πολύ σωστά θα κάνεις να μεταφέρεις το άλλο καμάρι σου σε άλλο κλουβί.. Πλύνε τα πάντα,όμως, πριν την μετακόμιση: ποτίστρες, πατήθρες, παιχνίδια, θήκες τροφής! Και να ξέρεις πως πάντα, για ότι θέλεις,όποτε θέλεις,θα είμαστε εδώ..όλοι.. Μη διστάσεις! Γι αυτό είναι οι φίλοι, άλλωστε! Κράτα τα καλύτερα βαθιά μέσα σου. Για σένα!☹
 
Άμα έδινες χύμα τροφή πολύ φοβάμαι από καποιο δηλητηριασμένο σπόρο μήπως έφυγε το πουλακι
οχι δν δινω χυμα τροφη μονο συσκευασμενη ☹

Αγγελική..λυπάμαι πολύ! Ειλικρινά πολύ! ☹πολύ σωστά θα κάνεις να μεταφέρεις το άλλο καμάρι σου σε άλλο κλουβί.. Πλύνε τα πάντα,όμως, πριν την μετακόμιση: ποτίστρες, πατήθρες, παιχνίδια, θήκες τροφής! Και να ξέρεις πως πάντα, για ότι θέλεις,όποτε θέλεις,θα είμαστε εδώ..όλοι.. Μη διστάσεις! Γι αυτό είναι οι φίλοι, άλλωστε! Κράτα τα καλύτερα βαθιά μέσα σου. Για σένα!☹

Αγγελική..λυπάμαι πολύ! Ειλικρινά πολύ! ☹πολύ σωστά θα κάνεις να μεταφέρεις το άλλο καμάρι σου σε άλλο κλουβί.. Πλύνε τα πάντα,όμως, πριν την μετακόμιση: ποτίστρες, πατήθρες, παιχνίδια, θήκες τροφής! Και να ξέρεις πως πάντα, για ότι θέλεις,όποτε θέλεις,θα είμαστε εδώ..όλοι.. Μη διστάσεις! Γι αυτό είναι οι φίλοι, άλλωστε! Κράτα τα καλύτερα βαθιά μέσα σου. Για σένα!☹
ναι εννοοιτε ολα θα τα πλυνω...
και να ξέρεις πως πάντα, για ότι θέλεις,όποτε θέλεις,θα είμαστε εδώ..όλοι.. Μη διστάσεις! Γι αυτό είναι οι φίλοι, άλλωστε!
ευχαριστω
 
Λυπαμαι πολυ...


Λυπάμαι πολύ Αγγελική, αυτοί οι αιφνίδιοι και ''χωρίς αιτία'' θάνατοι είναι φοβερά επώδυνοι, σε νιώθω.
Οντως ☹



κρίμα... ☹ λυπάμαι
 
Μου ειπαν να μου παρουν αλλο αλλα δε θελω τουλαχιστον τωρα...

Κάθε ζωντανό πλάσμα είναι μοναδικό και ειδικά όταν εκτρέφεις περιορισμένο αριθμό πτηνών, δημιουργείς συναισθηματικούς δεσμούς με το καθένα ξεχωριστά. Ως εκ τούτου, η θλίψη από την απώλεια της Λίμπυ δεν θα εκλείψει με την αγορά ενός νέου ζώου, αλλά θα καταλαγιάσει με την πάροδο του χρόνου, η διάρκεια του οποίου εξαρτάται από την ιδιοσυγκρασία του καθένα.
 
Αγγελική μου λυπάμαι πολύ... ☹ Δεν έχω να πω κάτι άλλο.. μόνο αν αποφασίσεις να πάρεις ζευγαράκι στο παπαγαλάκι σου να κρατήσεις καραντίνα.. Ξέρεις..
 
Αγγελική μου λυπάμαι πολύ... ☹ Δεν έχω να πω κάτι άλλο.. μόνο αν αποφασίσεις να πάρεις ζευγαράκι στο παπαγαλάκι σου να κρατήσεις καραντίνα.. Ξέρεις..
ναι αν καποια στιγμη παρω εννοειτε πως θα κρατησω καραντινα
 
Back
Top